Již tento pátek se utká Shileds s Habazin o dva pásy super welterové váhy!

Již tento pátek v Atlantic City se dočkáme hodně důležité bitvy v ženském boxu. O tituly WBC a WBO v super welterové váze si to rozdá Ivana Habazin (20-3-0, 7 KO) s Claressou „T-Rex“ Shields (9-0-0, 2 KO).

Na jejich střet mělo dojít již 5.10.2019 na galavečeru v Michiganu, ale díky incidentu na vážení se tak nestalo. Kouč Ivany Habazin, James Ali Bashir, byl totiž během ceremoniálu brutálně napaden a musel být převezen do nemocnice, kde se následně podrobil i operaci. Chorvatská bojovnice duel zrušila a raději jela do nemocnice za svým trenérem. Nyní už by mělo být vše vyřešeno a obě bojovnice se nakonec střetnou již tento pátek v Atlantic City, kde si vyřídí svoje účty. V sázce budou tituly WBC a WBO super welterové váhy i zápis do historie v případě mladší Američanky.

Čtyřiadvacetiletá Shields si totiž kráčí pro další úspěch. Dvakrát získala zlatou olympijskou medaili, ve čtvrtém souboji kariéry se stala šampionkou super střední váhy, v devíti soubojích sjednotila střední váhu a nyní jde úřadovat do super welterové váhy. Hodně zajímavá cesta zřejmě budoucí nejlepší bojovnice napříč všemi vahami. Pokud se to obávanému „T-Rexovi“ podaří, pak se stane šampionkou třetí váhové kategorie. Třicetiletá rodačka ze Záhřebu však rozhodně nebude snadnou soupeřkou. Bývalá šampionka IBF welterové váhy a IBO střední váhy totiž dokáže hodně potrápit favoritky a potrápila i královnu boxu Cecilii „First Lady“ Braekhus (36-0-0, 9 KO).

Avšak poprvé v kariéře nebude Habazin vstupovat do souboje po boku Jamese Aliho Bashira, který se stále zotavuje po brutálním napadení, ale po boku Steva Upsher Chamberse. „Těším se, až této tyrance uštědřím lekci pokory a ukáži jí, jak se skutečně boxuje. Ona totiž stále boxuje, jako by byla v amatérech. Nikdy nebojovala s někým, kdo by se jí pokusil vnutit svůj styl. Mluví o neúctě, ale ani nemá tušení, co to znamená. Pokaždé, když otevře pusu, tak je neuctivá. Je hanbou ženského boxu a sportu obecně.“ – Pustila se do Američanky Habazin. Jak dopadne tato vyhrocená bitva mezi ženami? Bude slavit zkušenější Chorvatka, nebo si Shields připíše další velký úspěch? To se dozvíme již začátkem nadcházejícího víkendu.