Již dnes v noci nás čekají 3 titulové bitvy na UFC 261!

Kamaru Usman vs Jorge Masvidal, Zhang Weili vs Rose Namajunas a Valentina Shevchenko vs Jéssica Andrade jsou dnešní titulové bitvy na UFC 261. Přímý přenos na Premier Sport!

DNES – VyStar Veterans Memorial Arena, Florida, USA
UFC 261
Přímý přenos na Premier Sport!

Velterová váha
Kamaru Usman vs Jorge Masvidal

Velmi očekávaná odveta velterové váhy je tu. První vzájemný duel se konal na galavečeru UFC 251 loni v červenci. Z jasného bodového vítězství 49:46 a 2x 50:45 se tehdy radoval úřadující šampión a obhájil pás velterové váhy.

„The Nigerian Nightmare“ Kamaru Usman následné pás, který drží od března 2019 ještě jednou obhájil, když letos v únoru technickým KO ukončil ve třetím kole brazilského válečníka Gilberta Burnse. „Gamebred“ Jorge Masvidal od porážky s Usmanem v kleci nestál a vrací se tak po necelé roční pauze.


Slámová váha
Zhang Weili vs Rose Namajunas

Čínská bojovnice „Magnum“ Zhang Weili získala titul v srpnu 2019 na UFC Fight Night 157, když v prvním kole ukončila brazilskou fighterku Jéssicu Andrade. Pás následně obhájila loni v březnu na UFC 248, kde vybodovala 49:46 a 2x 48:47 polskou krásku Joannu Jędrzejczyk.

Dnes v noci ji vyzve americká bojovnice a bývalá šampiónka „Thug Rose“ Rose Namajunas. Američanka získala titul v roce 2017, když porazila Joannu Jędrzejczyk a poté jej o půl roku později v odvetě obhájila. V květnu 2019 o titul přišla, když prohrála s Jéssicou Andrade. Tu dokázala loni v odvetě porazit na body a dnes v noci by si ráda vzala zpět svůj titul.


Muší váha
Valentina Shevchenko vs Jéssica Andrade

„Bullet“ Valentina Shevchenko má pře sebou již pátou obhajobu titulu v muší váze, který získal v prosinci 2018 výhrou nad Polskou Joannou Jędrzejczyk. Následně dokázala Jessica Eye, Liz Carmouche, Katlyn Chookagian a naposledy loni v listopadu Jennifer Maiu.

Do cesty se ji postaví bývalá šampiónka slámové váhy, brazilská fighterka „Bate Estaca“ Jéssica Andrade. Ta po porážce s Zhang Weili a Rose Namajunas konečně loni v říjnu vyhrála, když v prvním kole ukončila Američanku Katlyn Chookagian.1.5.2021 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Fight Night 188 / UFC on ESPN+ 46
Dominick Reyes vs Jiří Procházka
Andreas Michailidis vs KB Bhullar
T.J. Laramie vs Damon Jackson


8.5.2021 – UFC Apex, Las Vegas, USA
UFC on ESPN 24
¤ Cory Sandhagen vs T.J. Dillashaw
Ľudovít Klein vs Michael Trizano


15.5.2021 – Toyota Center, Texas, USA
UFC 262
¤ Charles Oliveira vs Michael Chandler
Tony Ferguson vs Beneil Dariush
Jack Hermansson vs Edmen Shahbazyan


10.7.2021 – T-Mobile aréna. Las Vegas, USA
UFC 264
Lehká váha
Dustin Poirier vs Conor McGregor 3