Již dnes nás čeká v japonské Saitama Aréně finále WBSS v bantamové váze!

Již za malou chvíli nás čeká další finále boxerské ligy mistrů WBSS, tentokrát v bantamové váze. V japonské Saitama Aréně se střetne aktuální král této váhy a šampion IBF Naoya „Monster“ Inoue (18-0-0, 16 KO) se šampionem WBA Nonito „The Filipino Flash“ Donairem (40-5-0, 26 KO).

Zcela netradičně nás čeká jeden z hvězdných soubojů tohoto týdne již ve čtvrtek. Finále WBSS v bantamové váze se totiž přesunuje do legendární japonské haly Saitama Aréna, kde domácí samuraj Naoya Inoue vyráží na cestu za nesmrtelností. Šestadvacetileté „Monstrum“ si naprosto podrobilo muší i super muší váhu a následně zamířilo o další váhovou kategorii výše, hlavně kvůli turnaji WBSS. Nejprve si však Inoue střihl jeden zahřívací duel v této váze a aby řeč nestála, tak si to rozdal rovnou se šampionem WBA Jamiem McDonnellem, kterého sfoukl v prvním kole. O necelých pět měsíců později vstupoval do turnaje WBSS, kde jej hned v prvním kole čekal bývalý šampion bantamové váhy Juan Carlos Payano. Co na tom, že rodáka z Dominikánské republiky nikdo nikdy před tím neukončil. Japonský přízrak opět potřeboval jen první dějství.

Jako by jeho aura nezničitelného japonského stroje neměla dost. O sedm měsíců později čeká Inoueho semifinále WBSS a i tentokrát narazí na šampiona. Sedmadvacetiletý Portoričan Emmanuel Rodriguez má v držení titul IBF již rok, v profesionálním ringu nikdy neprohrál a platí za odolného a tvrdého borce. Střih! Inoue ukončuje souboj ve druhém kole brutálním knockoutem. Nyní mladého Japonce čeká další test v podobě filipínské legendy a šampiona čtyř váhových kategorií Nonita Donaireho. S veškerou úctou k šestatřicetiletému válečníkovi a šampionovi čtyř váhových kategorií, ale ve své cestě ve WBSS mel obrovskou porci štěstí. V prvním souboji se Ryan Burnett zranil a souboj musel být ukončený. Následně vypadl další soupeř Donaireho, jihoafrický knockoutér a šampion WBO Zolani Tete se zranil a na poslední chvíli musel naskakovat průměrný Američan Stephon Young, kterého filipínský „Blesk“ zničil v šesti kolech.

Jenže v souboji s šestadvacetiletým Japoncem už takové štěstí mít nebude, i když on sám věří ve své vítězství. „Noya je nejlepší bojovník na světě, což z tohoto souboje dělá hodně vzrušující záležitost. Přizpůsobím se situaci v ringu a pevně věřím ve své schopnosti. Boj proti němu mi dodal zpět potřebnou motivaci. Je to jako pramen mládí, protože na tento duel musím být v nejlepší formě.“ – Rozpovídal se aktuální šampion WBA. Kdo opanuje letošní druhé finále boxerské ligy mistrů? Dokáže se zpět na vrchol prokousat legendární filipínský válečník, který byl před turnajem mnohými odepisován? Nebo japonské „Monstrum“ zdemoluje dalšího šampiona a zapíše další cenné vítězství na cestě za nesmrtelností?

Odkaz na stream —————–>> ZDE!