Jerry Forrest přivítá bývalého šampiona křížové váhy Murata Gassieva mezi obry!

Bývalý světový šampion křížové váhy a finalista boxerské ligy mistrů WBSS Murat „Iron“ Gassiev (26-1-0, 19 KO) poprvé zavítá do nejtěžší váhové kategorie. Jeho soupeřem se stane světová pětadevadesátka Jerry „Slugger“ Forrest (26-3-0, 20 KO).

Další hodně zajímavý souboj si nachystala stáj Matchroom Boxing na 29.2.2020 do texaského Frisca, kde hlavní duel večer obstará šampion čtyř váhových kategorií Mikey Garcia (39-1-0, 30 KO) s krajanem Jessiem „The Pride of Las Vegas“ Vargasem (29-2-2, 11 KO). Vůbec poprvé se v těžké váze totiž představí další šampion křížové váhy a finalista boxerské ligy mistrů z roku 2018, Murat Gassiev. Šestadvacetiletého Rusa přivítá mezi obry jednatřicetiletý Američan Jerry Forrest. Tomu patří aktuálně pětadevadesátá příčka světového žebříčku a v kariéře jej dokázali zdolat jen borci ze širší světové špičky. V roce 2013 jej před limitem ukončil Gerald Washington, o rok později jej s přehledem dokázal vybodovat Michael Hunter a v minulém roce se s ním hodně natrápila vycházející americká hvězdička Jermaine Franklin.

To Gassiev si až do roku 2018 proplouval křížovou váhou bez větších problémů. Postupně dokázal zlikvidovat krajana Denise Lebeděva, polského veterána Krzysztofa Wlodarczyka a kubánského knockoutéra Yuniela Dorticose. Jenže ve finále boxerské ligy mistrů tvrdě narazil na fenomenálního Ukrajince Oleksandra Usyka, jenž jej naprosto impozantně přejel v poměru 2x 119-109 a 120-108. Ruský válečník tedy musel spolknout první profesionální porážku a následné zdravotní komplikace s rameny a zády jej vyřadili na rok a půl ze hry. Nyní je zpět a po vzoru svého ukrajinského přemožitele se pokusí dobýt těžkou váhu.