Jermell Charlo zdolal Tonyho Harrisona před limitem a je opět šampionem WBC!

Hodně očekávaná a vyhrocená odveta mezi Jermellem „Iron Man“ Charlem (33-1-0, 17 KO) a Tonym „Super Bad“ Harrisonem (28-3-0, 21 KO) proběhla dnes v noci v americkém Ontariu. Slavit mohl prvně jmenovaný.

Tentokrát to byl Tony Harrison, který vstupoval do ringu coby šampion WBC super welterové váhy. Sliboval, že předvede stejný výkon, jako v předchozím duelu a opět Jermella Charla zdolá. O pár měsíců mladší „Iron Man“ zase slíbil, že Harrisona knockoutuje a stane se dvojnásobným šampionem a nakonec to byl právě rodák z Texasu, který výsledek souboje předpověděl lépe, než šampion. Charlo naprosto bez ostychu vlétl do souboje a s obrovským odhodláním se snažil svého soka totálně zničit.

První skvělý moment si na svoje konto mohl připsat již ve druhém dějství, když šampiona poslal tvrdým levým hákem poprvé na podlahu ringu. Jenže Harrison se rychle vrátil do souboje a v následujících kolech dominoval. Krásně kombinoval údery, které často zakončoval hodně výživným úderem na játra rivala. Už to vypadalo, že šampion zvládne i odvetu, ale Charlo v jedenáctém kole opět perfektně našel hákem bradu Harrisona a ten zapadl do provazů. Dokázal sice rychle vstát, ale bylo evidentní, že je hodně otřesen.

Následný nápor bývalého šampion přinesl třetí knockdown, který sice ještě duel neukončil, ale další bití už zastavil ringový sudí Jack Reiss. Rodák z Detroitu se zlobil, nechtěl končit, ovšem bylo jasné, že má dost. Mimochodem Charlo vedl na body u dvou bodových rozhodčí v poměru 96-93. Třetí do party viděl souboj pro Harrisona 95-94 (redakce Proboxing.cz viděla souboj po deseti kolech 96-93 pro Harrisona). Staronovým šampionem a dvojnásobným šampionem super welterové váhy se tedy stal Jermell Charlo.