Jermall a Jermell Charlo o tituly WBC!

Jermall Charlo vs Matvey KorobovAmerická dvojčata a profesionální mistři světa Jermall a Jermell Charlo budou dnes v noci opět obhajovat světové tituly WBC! V ringu uvidíme také souboj těžkých vah Dominic Breazeale vs Carlos Negron! Video a galerie vážení ke všem třem duelům!

DNES – Barclays Center, Brooklyn, USA
Super velterová váha
Jermell Charlo vs Tony Harrison
Neporažená americká trojka a světová čtyřka “Iron Man” Jermell CHARLO (31-0-0, 15 KO) a americká šestka Tony HARRISON (27-2-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o titul WBC!

Vážení
Jermell Charlo: 69,6 kg
Tony Harrison: 69,5 kg

Jermell Charlo má před sebou již čtvrtou obhajobu pásu WBC, který získal 21. května 2016 nad rodákem z Panenských ostrovů Johnem Jacksonem (21-4-0, 16 KO). Toho knockoutoval v osmém kole, ačkoliv zápase byl jednoznačně lepším Johnson, který v té době vedl na body u všech rozhodčích 69:64.

Následně titul třikrát obhájil, nejdříve 22.4.2017 knockoutoval v šestém kole krajana Charlese Hatleye, 14.10.2017 sestřelil v prvním kole krajana Ericksona Lubina a naposledy pás obhájil letos 9. června, když těsně vybodoval v ostře sledovaném duelu dalšího Američana Austina Trouta.

Tony Harrison letos odboxoval dva zápasy a oba dokázal vyhrát. Nejprve 17. února zdemoloval v pěti kolech Američana George Sosu a naposledy těsně na body vybodoval dalšího krajana Ishe Smitha. Ovšem repertoár jeho soupeřů se nedá srovnávat se soupeři úřadujícího šampióna dnes v noci to bude mít velmi těžké. Charlo je jasným favoritem duelu.


DNES – Barclays Center, Brooklyn, USA
Střední váha

Jermall Charlo vs Matvey Korobov
Neporažená americká dvojka a světová čtyřka Jermall CHARLO (27-0-0, 21 KO) a americká dvanáctka Matvey KOROBOV (28-1-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní pás WBC!

Vážení
Jermall Charlo: 72,3 kg
Matvey Korobov: 72,2 kg

Jermall Charlo získal 12. září 2015 světový titul organizace IBF v super velterové váze, když ve třetím kole zničil krajana Corneliuse Bundrageho. Následně pás třikrát úspěšně obhájil a přesunul se do střední váhy, aby nekonkuroval svému bratrovi.

Jermall Charlo vs Matvey Korobov

V té získal letos 21. dubna prozatímní světový titul organizace WBC, když ve druhém kole sundal Američana Huga Centena. Nyní má tak před sebou první obhajobu a pokud vyhraje, může začít vyhlížet úřadujícího šampióna z Mexika Canela Alvareze.

Matvey Korobov má před sebou druhý titulový zápas v profesionální kariéře. V tom prvním vyzval 13. prosince 2014 tehdejšího šampióna z Velké Británie Andy Lee. Tomu ovšem dokázal vzdorovat jen šest kol a zápas prohrál technickým knockoutem. Nyní má před sebou další milník, ale jestli bude na favorita duelu stačit, to se dozvíme dnes v noci.


DNES – Barclays Center, Brooklyn, USA
Těžká váha
Dominic Breazeale vs Carlos Negron
Americká trojka “Trouble” Dominic BREAZEALE (19.1.0, 17 KO) a jednička Puerta Rica Carlos NEGRON (20-1-0, 16 KO) se utkají v zápase vypsaném na 10 kol!

Vážení
Dominic Breazeale: 116,3 kg (4.11.2017 – 115,8 kg)
Carlos Negron: 102,5 kg (24.6.2017 – 108 kg)

Dominic Breazeale nastupuje mezi šestnáct provazů po roční pauze. V ringu stál naposledy v loňském roce, kdy porazil oba své soupeře. Nejdříve velmi překvapivě dokázal knockoutovat v pátém kole favorita zápasu Izuagbe Ugonoha a následně v osmi kolech zničit i krajana Erica Molinu.

Carlos Negron nestál v ringu stejně jako Breazeale více jak rok. Naposledy 24. června 2017 dokázal před limitem porazit technickým KO krajana Derrica Rossyho. Nyní tak má před sebou zápas pravdy a pokud vyhraje může jej tato výhra teleportovat do první patnáctky světového ratingu.