Jeison Rosario šokoval svět. Šampiona Williamse ukončil v pěti kolech!

Teprve čtyřiadvacetiletý válečník z Dominikánské republiky šokoval svět. Jeison „Banana“ Rosario (20-1-1, 14 KO) v pěti kolech rozbil Juliana „J Rock“ Williamse (27-2-1, 16 KO) a stal se šampionem WBA, IBF a IBO super welterové váhy.

Pásy WBA, IBF a IBO super welterové váhy se zdají býti zakleté. Jarrett Hurd je dokázal sjednotit v roce 2018, kdy je stihl i jednou obhájit, ale následně je ztratil ve dvanáctikolové demolici s Julianem Williamsem. Ten jej několikrát kritizoval za to, že nechce odvetu a raději se smíří s prohrou před domácím publikem. Jenže nyní prohrál před domácím publikem ve Filadelfii on a své pásy opět předal dál. Nyní se šampionem super welterové váhy stal zcela nečekaně čtyřiadvacetiletý rodák z Dominikánské republiky Jeison Rosario.

Oba bijci vkročili do souboje hodně divoce. Williams byl aktivnějším boxerem, zatímco Rosario čekal na vhodné příležitosti pro své přesné a tvrdé údery. To se v pátém kole ukázalo jako hodně dobrý plán, který očividně fungoval, protože šampion si naběhl na tvrdý hák a borec s přezdívkou „Banana“ rozjel zběsilou kombinaci tvrdých úderů, kterou ukončil až ringový sudí Benjy Esteves. Překvapení bylo na světě. „Jsem tak dojatý. Víte, když jsem prohrál svůj poslední souboj, tak jsem si řekl, že už neprohraji dokud se nestanu mistrem světa a to se dnes večer stalo. Přišel jsem nejlépe připravený a před soubojem jsem věděl, že jdu vyhrát. Děkuji Filadelfii a Julianu Williamsovi. Bez této příležitosti bych nebyl šampionem.“ – Prohlásil po souboji se slzami v očích Rosario.

Devětadvacetiletému domácímu bijci nezbylo než popřát svému přemožiteli a slíbit odvetu. „Nebyl jsem překvapený, že je Rosario tak dobrý. Musím přijmout prohru. Tržná rána v obličeji mi trošku ovlivnila zrak, ale to není důvod proč jsem dnes prohrál. Dnes byl on tím lepším bojovníkem. Máme klauzuli o odvetě, takže se brzy uvidíme. Vrátím se.“ – Hlesl poražený.