Jednání započala. Střetne se Saul Alvarez 14.9.2019 s Sergeyem Kovalevem?

Podle veškerých informací byly oficiálně zahájeny jednání mezi aktuálním králem střední váhy, Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO) a jedničkou polotěžké váhy, Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (33-3-1, 28 KO).

Podle světových médii měl ruský bohatýr, Sergey Kovalev, nabídku na zápas s Alvarezem původně odmítnout. Nyní však vychází najevo proč. Šestatřicetiletému šampionovi WBO v polotěžké váze totiž nabídl tábor mexické hvězdy jen a pouze pět milionů dolarů a to je zkrátka pro ruského bojovníka málo. Například Daniel Jacobs, jenž byl posledním soupeřem Alvareze, inkasoval 12,5 milionů dolarů a ruský „Krusher“ zkrátka očekává stejnou nabídku. „De La Hoya učinil nabídku ruské straně, aby Sergey Kovalev obhajoval svůj pás WBO v polotěžké váze v září. Ovšem nabídka byla extrémně nízká. Dokonce byla nižší než částka, kterou měl inkasovat Jarrell Miller za souboj s Anthonym Joshou.“ – Napsal na svůj twitterový účet sportovní novinář, Chris Mannix.

Pokud tedy bude chtít Oscar De La Hoya přemluvit šampiona polotěžké váhy, pak bude muset hodně přitlačit na peněžní odměnu. Ovšem je tu další problém a tím je nedostatek času. Ruský borec má totiž tento týden podepsat smlouvu na souboj s povinným vyzývatelem Anthonym Yardem a pokud tak neučiní, o svůj titul přijde, což určitě nechce. V případě, že by se nepovedlo Kovaleva přesvědčit vyšší částkou, pak by Canelovi zbylo jen pár možností. Šampion WBO ve střední váze, Demetrius „Boo Boo“ Andrade a trilogie s kazašským knockoutérem Gennady „GGG“ Golovkinem.