Jednání o sjednocujícím duelu Beterbiev vs Smith začala!

Artur Beterbiev vs Marcus BrowneTýmy ruského šampióna organizací WBC a IBF Artura Beterbieva a amerického šampióna organizace WBO Joe Smitha začali jednat o sjednocujícím zápasu na letošní červen!

Neporažený sedmatřicetiletý ruský knockouter žijící v Kanadě Artur Beterbiev (17-0-0, 17 KO) získal pás IBF v polotěžké váze již v listopadu 2017, když ve dvanáctém kole knockoutoval německého boxera Enrica Koellinga. Pás následně obhájil s Callumem Johnsonem a Radivojevem Kalajdzičem.

V říjnu 2019 získal také pás WBC, když v očekávané bitvě ukončil v desátém kole do té doby neporaženého ukrajinského střelce Oleksandra Gvozdyka. Oba pásy loni dvakrát obhájil. Nejprve v březnu seřezal Adama Deinese a naposledy v prosinci sestřelil Marcuse Browna.

Na druhé straně dvaatřicetiletý šampión organizace WBO Joe Smith (28-3-0, 22 KO) získal pád teprve loni v dubnu, když ve velmi vyrovnaném souboji přetlačil na body ruského bijce Maxima Vlasova. Pás obhájil letos v lednu na domácím galavečeru, kde v devíti kolech vypráskal krajana Steve Geffrarda.

Nyní oba týmy jednají o uspořádání sjednocujícího souboje, který by se mohl reálně konat v průběhu června v USA. Podle slov promotérů je dohoda na dosah ruky a pokud se dořeší i zbylé detaily, tak zápasu nic nebude bránit.

Joe Smith vs Steve Geffrard

Na vítěze bude zatím čekat zbývající šampión WBA, neporažený ruský boxer Dmitry Bivol (19-0-0, 11 KO), který naposledy obhajoval pás loni v prosinci, když jednoznačně vybodoval krajana Umara Salamova. Pokud vše klapne tak podle nejzajímavějšího scénáře bychom mohli vidět ještě letos duel o všechny čtyři pásy v polotěžké váze.


Canelo odhalil plány na letošní rok ⇒ ZDE
Bryan a Makabu obhájili světové tituly ⇒ ZDE
Fury a Whyte se střetnou o titul WBC ⇒ ZDE
Ukrajinský boxer Volodymyr Vyrchys se oběsil ⇒ ZDE
Taylor vs Serrano o čtyři tituly lehké váhy ⇒ ZDE
Muradov se zranil a zápas Cirkunovem je zrušen ⇒ ZDE
Mike Tyson už se do ringu vracet nehodlá ⇒ ZDE
Martin Buday bude jako druhý Slovák v UFC ⇒ ZDE
Odveta o český titul: Šálek vs Šour v Brně ⇒ ZDE
Procházka vs Teixeira o titul v polotěžké váze ⇒ ZDE

Triad Combat 2: Pulev vs Dos Santos ⇒ ZDE


Filmgame