Jean Pascal a Joshua Buatsi v eliminátoru IBF!

Jean Pascal vs Joshua BuatsiBývalý světový šampión polotěžké váhy Jean Pascal a neporažený britský boxer Joshua Buatsi přijali výzvu organizace IBF, aby se utkali v hlavním eliminačním duelu o post vyzývatele o světový titul!

Devětatřicetiletý veterán a světová šestka Jean Pascal (36-6-1, 20 KO) a devětadvacetiletá neporažená světová devítka Joshua Buatsi (16-0-0, 13 KO) přijali výzvu organizace IBF o souboj v hlavním eliminačním duelu. Vítěz by poté vyzval světového šampióna organizace, neporaženého Artura Beterbieva (18-0-0, 18 KO), který má v držení pásy IBF, WBO a WBC.

Týmy Pascala a Buatsiho dostali na neupřesněný čas na vyjednávání, ale dá se předpokládat, že půjde o standardních 30 dní. Pokud se boxeři nedohodnou na podmínkách tak se bude konat dražba, kde bude vítězná suma rozdělena v poměru 60% pro Buatsiho a 40% pro Pascala.

Jean Pascal

Jean Pascal stál naposledy v ringu letos v květnu, když se vrátil po dvou a půl leté pauze. Ve dvanáctikolové bitvě dokázal na body přetlačit čínského boxera Fanlonga Menga a uštědřit mu první porážku v profesionální kariéře.

Na druhé straně Joshua Buatsi držel od roku 2018 mezinárodní titul organizace WBA, který opustil po poslední obhajobě loni v květnu, když ve čtyřech kolech zničil francouzského boxera Daniela Blenda Dosa.

Joshua Buatsi

Buatsi letos v květnu ve svém posledním duelu vyzval v eliminačním duelu organizace WBA Craiga Richardse a porazil ho na body a mohl teoreticky vyzvat světového šampióna Dmitry Bivola. Jenže WBA nařídila Bivolovi povinnou obhajobu s Gilbertem Ramirezem a Buatsi musí čekat. Pokud Pascala porazí, bude hlavním vyzývatelem jak za IBF tak za WBA.