Je Saul Alvarez po souboji se Sergeyem Kovalevem číslo jedna napříč všemi vahami?

Jeden z nejuznávanějších novinářů Dan Rafael prozradil, že při přípravě listopadového P4P žebříčku ESPN TV umístil devětadvacetiletou mexickou hvězdu Saula „Canelo“ Alvareze (53-1-2, 36 KO) na první místo.

Před víkendem jsme na facebookových stránkách postovali vyjádření mexického válečníka Saula Alvareze, který si stěžoval, že jej tvůrci některých žebříčků bojovníků napříč všemi vahami nemají příliš v lásce a proto nikdy nebude první. Jenže během víkendu se stal „Canelo“ legendou, když v jedenácti kolech zničil krále polotěžké váhy a šampiona WBO Sergeye „Krusher“ Kovaleva (34-4-1, 29 KO). Devětadvacetiletý Mexičan se stal šampionem čtvrté váhové kategorie a aktuálně má v držení tituly třech váhových kategorií.

To už je celkem solidní zápis do historie a Alvarez si již nyní plně zaslouží první místo v rámci žebříčku P4P, což ostatně přiznal i jeden z nejuznávanějších novinářů světa profesionálního boxu Dan Rafael, jenž je tvůrcem tohoto žebříčku v rámci ESPN. „Alvarez byl v posledních letech na téměř každém seznamu P4P. Nyní je stoprocentně čas, aby byl na samotném vrcholu.“ – Momentálně je vládcem tohoto žebříčku ukrajinský fenomén Vasyl Lomachenko, pronásledovaným „Lovcem“ z Omahy Terencem Crawfordem a třetí je právě hvězdný Mexičan. Brzy by se měla situace změnit. Jaký je nyní váš názor? Je „Canelo“ Po víkendu nejlepším bojovníkem napříč všemi vahami?