Je Luis Ortiz hlavním kandidátem na další obhajobu Deontaye Wildera?

Kubánský „King Kong“ Luis Ortiz (31-1-0, 26 KO) je pravděpodobně kousek od odvety s šampionem WBC, Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (41-0-1, 40 KO). Čtyřicetiletá světová sedmička by měla být prvním jménem na seznamu uchazečů.

Aktuální šampion organizace WBC a světová dvojka těžké váhy, Deontay Wilder, si o víkendu expresně poradil s krajanem Dominicem Breazealem, kterého tvrdě knockoutoval za dvě minuty a již nyní se na šampiona z Tuscaloosy stojí fronta. Mezi nejvážnější zájemce patří kubánský „King Kong“ Luis Ortize, který se okamžitě přihlásil o odvetu, ale rozhodně není sám. O odvetu se přihlásil i třicetiletý „Gypsy King“ Tyson Fury, jenž by rád dokázal, že remíza byl nepravdivý výrok a že si zaslouží vítězství. Mezi hladovou smečku vlků se zařadil i polský chasník, Adam Kownacki, který ucítil šanci na titulovou řež po demolici Geralda Washingtona.

Podle uznávaného novináře, Mika Coppingera z magazínu The Ring, je tedy unifikační souboj dvou šampionů zatím v nedohlednu. Aktuálně strana Wildera zamítá spolupráci s DAZN, která zastupuje Anthonyho Joshuu a má v plánu zvýšit svoji tržní hodnotu, čímž by měl dosáhnout vítězstvím nad Dominicem Breazealem (splněno), Luisem Ortizem a Adamem Kownackim. Alabamský šampion by tedy měl mít plán minimálně do konce tohoto roku jasný. Samozřejmě se pak naskytuje otázka, jestli po té dojde na duel s Furym, nebo se konečně začátkem roku 2020 začne jednat o souboji šampionů. Fanoušci si tak nejspíše ještě nějakou chvíli počkají.