Jarrell Miller zná soupeře pro návrat do ringu!

Americký boxer Jarrell Miller má po dopingových nálezech a nucené pauze opět zelenou a 23. června se v Mexiku vrátí mezi šestnáct provazů. Jeho soupeřem bude argentinský boxer Ariel Esteban Bracamonte!

Třiatřicetiletý “Big Baby” Jarrel Miller (23-0-1, 20 KO) se měl 9. července 2020 v hlavním zápase galavečera v Las Vegas utkat s krajanem Jerry Forrestem (26-3-0, 20 KO). Mělo se jednat o velký návrat, jenže vše skončilo naprostým fiaskem. Jenže brooklynský rodák už neprošel v březnu 2019 antidopingovými testy celkem na tři zakázané látky. V jeho těle se nacházel mix Endurobolu, růstového hormonu a EPO.

V červnu 2020 mu byla v těla opět nalezena látka podporující výkon. Jeho promotér Bob Arum následně reagoval, že je lepší se takového boxera zbavit a dát od něj ruce pryč neboť je dle jeho slov americký boxer nenapravitelný.

Tomasz Adamek vs Jarrell Miller

Bylo celkem již potřetí v kariéře, kdy byl Miller chycen na dopingu. Ještě v době kdy se věnoval K1, tak měl v sobě též zakázané látky a byla mu pozastavena činnost. Vypadá to, že Miller je prostě nepoučitelný a jeho slibná kariéra, ve které ho odbornici pasovali na šampióna těžké váhy se rozplynula jako pára nad hrncem.

Po posledním prohřešku sportovní atletická komise vydala konečné rozhodnutí a Millerovi napařila dvouletý distanc. Miller se během této doby zúčastnil pravidelných antidopingových seminářů, a požádal o zkrácení trestu na 18 měsíců. Komise mu vyhověla a jeho zákaz tak skončil letos.

Tomasz Adamek vs Jarrell Miller

Neporažený Američan se před návratem do ringu připravoval na Floridě pod vedením trenéra Kevina Cunninghama, který se nechal slyšet, že je potěšen potenciálem svého svěřence. Jeho návrat je naplánovaný na 23. června. Na galavečeru v hlavním argentinském městě Buenos Aires se postaví v desetikolové bitvě proti domácímu bijci Arielovi Estebanovi Bracamontemu.

Devětadvacetiletý Argentinec z posledních sedmi duelů pětkrát prohrál a měl by tak být takovou lehkou prověrkou pro favorizovaného a a trochu těžšího Millera. Nicméně oba mají váhy požehnaně, Miller ve svém posledním duelu vážil 143 kilogramů a Bracamonte 133 kilogramů.