Jarrell Miller už naplno trénuje a v příštím roce se chce vrátit!

Neporažený americký boxer Jarrell Miller oznámil minulý měsíc návrat do ringu. Nyní potvrdil, že začal trénovat. Dopingový hříšník tak chce v lednu restartovat boxerskou kariéru!

“Big Baby” Jarrel Miller (23-0-1, 20 KO) se měl loni 9. července v hlavním zápase galavečera v Las Vegas utkat s krajanem Jerry Forrestem (26-3-0, 20 KO). Mělo se jednat o velký návrat, jenže vše skončilo fiaskem.

Třiatřicetiletý brooklynský rodák už neprošel v březnu 2019 antidopingovými testy celkem na tři zakázané látky. V jeho těle se nacházel mix Endurobolu, růstového hormonu a EPO. Přišel tak o spoustu milionů dolarů, které by dostal za titulový zápas s Anthony Joshuou.

Loni v červnu mu byla v těla opět nalezena látka podporující výkon. Jeho promotér Bob Arum následně reagoval, že je lepší se takového boxera zbavit a dát od něj ruce pryč neboť je dle jeho slov americký boxer nenapravitelný.

Bylo celkem již potřetí v kariéře, kdy byl Miller chycen na dopingu. Ještě v době kdy se věnoval K1, tak měl v sobě též zakázané látky a byla mu pozastavena činnost. Vypadá to, že Miller je prostě nepoučitelný a jeho slibná kariéra, ve které ho odbornici pasovali na šampióna těžké váhy se rozplynula jako pára nad hrncem.

Po posledním prohřešku sportovní atletická komise vydala konečné rozhodnutí a Millerovi napařila dvouletý distanc. Miller se během této doby zúčastnil pravidelných antidopingových seminářů, a požádal o zkrácení trestu na 18 měsíců. Komise mu vyhověla a jeho zákaz tak končí na začátku příštího roku.

Neporažený Američan v současné době trénuje na Floridě pod vedením trenéra Kevina Cunninghama, který je potěšen potenciálem svého svěřence. „Je velmi silný a má obrovské dovednosti a ty já chci pozdvihnout a vylepšit. Pomůžu mu aby se vrátil mezi šestnáct provazů v nejlepší formě“. řekl trenér