Jarrell Miller neprošel dalšími dvěma testy a sype si popel na hlavu!

I když to bude znít, jako hodně špatný vtip, tak brooklynský rodák, Jarrell „Big Baby“ Miller (23-0-1, 20 KO), neprošel dalšími dvěma dopingovými testy. V jeho těle se našly hned tři zakázané látky a nyní je již zcela jasné, že se o světové tituly neutká.

Tak tohle už Jarrell Miller neukecá. Jestli třicetiletý rodák z Brooklynu chtěl ukecat první nález na omyl, tak tohle už mu definitivně nikdo neuvěří. „Velké dítě“ mělo totiž hned další dva dopingové testy pozitivní a kdyby jen na tu samou látku, ale v jeho těle se našly další dvě substance. Dne 20.3.2019 neprošel na zakázanou látku Endurobol s označením GW501516 a o jedenáct dní později ukázaly testy, že neprošel dopingovou kontrolou ani na HGH (Růstový hormon) a EPO (Erythropoetin). Samozřejmě testy byly stále pozitivní na již zmíněný Endurobol. Tak tomuto se dámy a pánové říká hattrick! Pojďme si společně představit zakázané látky a na co jsou.

Endurobol (GW501516) – Tato látka se řadí do kategorie pro-hormonů. Endurobol stimuluje příjem glukózy do kosterního svalstva a pomáhá efektivně pálit tuky a to není jeho jediný účinek. Dále výrazně zvyšuje vytrvalost, poskytuje velké množství energie a velmi efektivně zlepšuje regeneraci po náročných výkonech. Účinky této látky jsou okamžité.

HGH (Human Growth Hormon) – Jedná se o peptidový hormon, který stimuluje růst, reprodukci buněk a jejich regeneraci. HGH celkově zlepšuje regeneraci a zotavení různých zranění. Regenerace však není jedinou devízou této látky. Zvýšení síly, růst svalové hmoty, lepší spalování tuků jsou dalšími klady. Jedinci na této substanci dokáží zvládnout náročnější tréninkové jednotky.

EPO (Erythropoetin) – Látka, na kterou se v poslední době chytil i šampion bantamové váhy v UFC, T.J. Dillashaw. Je taktéž lidským hormonem, který se běžně v lidské těle vyskytuje. Tato látka zvyšuje tvorbu červených krvinek, které následně zlepšují rozvod kyslíku po těle, což vede ke zvýšení fyzické výkonnosti. Mezi nejznámější případy užívaná EPO patří i americký cyklista Lance Armstrong, nebo dásnký cyklista Bjarne Riis.

„Udělal jsem špatné rozhodnutí a pokazil jsem to. Měl jsem hodně možností, jak zvládnout tuto situaci a zvolil jsme tu nejhorší. Zaplatím za to tou nejvyšší cenou. Ztratil jsem velkou příležitost a to mě hrozně mrzí. Krvácí mi srdce. Ublížil jsem své rodině, mým přátelům, týmu i fanouškům. Chystám se to napravit a vrátit se zpět. Vrátím se lepší a poučený z vlastních chyb. Miluji vás. Jsme bojovníci a musíme procházet těžkým obdobím, ale to nás neopravňuje dělat špatná rozhodnutí. Očistím své jméno a vrátím se správnou cestu.“ – Sypal se popel na hlavu třicetiletý chasník. Ten by měl vyfasovat mastnou pokutu a zřejmě zákaz činnosti na určitou dobu, o které teprve bude rozhodnuto.