Jarrell Miller: Jsem v šoku, nikdy jsem nic vědomě nevzal!

Jarrell Miller vs Fred Kassi

Americký chasník, Jarrell „Big Baby“ Miller (23-0-1, 20 KO), vydal prohlášení, ve kterém popírá svoji vinu. Tak, či tak je jeho souboj s aktuálním králem těžké váhy, Anthonym „AJ“ Joshuou (22-0-0, 21 KO), zrušen.

„Atletická komise státu New York zamítá udělit licenci Jarrellu Millerovi, jelikož porušil antidopingová pravidla a užil zakázanou látku. Momentálně k tomuto tématu nemáme další komentáře.“ – Znělo rozhodnutí NYSAC (Aletické komise státu New York). „Jsem zdrcený, že atletická komise pozastavila moji licenci. Samozřejmě se odvolám proti tomuto rozhodnutí. Nikdy jsem vědomě neužil žádné zakázané látky. Tuto informaci jsem se dozvěděl včera a byl jsem naprosto šokovaný.“ – Začal své povídání Miller, kterému se v testovaném vzorku objevil Endurobol (látka GW501516).

„Můj tým a já stojíme za tím, že jsme žádná pravidla neporušili. Jsme slušný a poctivý tým. K těmto testům jsem se připojil dobrovolně a týden před tímto vzorkem mě testovali také. Ten předešlý test byl negativní. Nebudu sedět se založenýma rukama a dívat se na to, jak mi můj sen o světových titulech mizí. Ve svém srdci vím, že jsem neudělal nic špatného a neporušil žádná pravidla. Jsem bojovník a nepotřebuji si ničím pomáhat. Odvoláme se a fakta zvítězí. Nemám co skrývat a pravda se nakonec ukáže.“ – Prohlásil třicetiletý Američan. Ten má sice právo se odvolat a má také právo požádat o kontrolní vzorek B, ovšem jeho duel s Joshuou se v červnu jistě nestane. Britská strana definitivně potvrdila hledání nového soupeřem pro datum 1.6.2019.