Jarrell Miller : Joshuova zlatá medaile je totální sračka!

Newyorské „Velké Dítě“, Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO), si nedá pokoj a stále bude provokovat aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho Joshuu (22-0-0, 21 KO). Nyní přišlo na řadu probírání amatérské minulosti šampiona.

Brooklynský rodák se na tiskovce v Londýně rozpovídal na téma zlatá olympijský medaile Anthonyho Joshuy a na Britovi bylo vidět, jak nepříjemné téma to je. „ Jo když bojoval v Londýně.“ – začal se Miller smát. „Myslíte ty dva prohrané zápasy ze tří a jak mu to dali, protože boxoval v Londýně? Olympijské hry jsou sračka. Je tu spousta kluků, kteří vyhráli olympijské hry, ale v profesionální ringu padli. Například Vasiliy Lomachenko, kterého porazil starý Mexičan Salido.“ – Myslí si přes 140 kilogramů vážící drobeček. Sám Miller začínal, jako amatérský boxer. Jeho největší úspěch bylo finále Golden Gloves v roce 2007, ve kterém padl s krajanem Torem Hamerem.

„Nemůžete říct, že ziskem zlaté medaile získáte vše. Ano pomůže vám to v uznání a k podepsání několika sponzorů, kteří vám zaplatí profesionální debut, ale pro mě to nic neznamená. Já mám medaili ulice a medaili pojídaní cheeseburgerů a hamburgerů. Víte co tím chci říct? Nic to neznamená.“ – Dokončil svoji myšlenku třicetiletý Američan. Je pravdou, že cesta Anthony Joshuy za olympijským zlatem byla velice kontroverzní. Již první kolo se rodákovi z Watfordu nepovedlo a velice těsně (17:16) porazil Erislandyho Savona, což většina expertů vnímala jako kontroverzní rozhodnutí. Následně si poradil s Zhangem Zhileiem a Ivanem Dychem. Ve finále pak narazil na úřadujícího zlatého medailistu s Pekingu, Roberta Cammarelleho. Toho porazil ještě kontroverzněji než Kubánce a většina odborníků i kritiků toto rozhodnutí označila za „domácí rozhodnutí“.