Jarrell Miller byl pozitivně testován. Souboj s Anthonym Joshuou se nejspíše zruší!

Dnes ráno přilétla z USA hodně špatná zpráva. Americký chasník Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) byl pozitivně testován na dopingové látky a jeho souboj s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonym Joshuou (22-0-0, 21 KO), bude nejspíše zrušen.

Americký drobeček sliboval králi těžké váhy opravdovou válku. Jenže dnes nad ránem přilétla ze zámoří zpráva, která nejspíše přinese zvrat. Třicetiletý Miller totiž neprošel dopingovou kontrolou, jenž se datuje k 20.3.2019. V jeho těle byla zjištěna přítomnost látky GW1516. Tato látka je schopna zvyšovat sílu a hlavně vytrvalost. Je tedy více než pravděpodobné, že se duel s Anthonym Joshuou zruší. Zatím to není oficiální, ale to zřejmě bude jen otázka času. Rodák z Brooklynu tak nejspíše přijde o svoji velkou šanci na titulový souboj a zároveň o největší výplatu své kariéry. Aktuální světová šestka měla za zápas inkasovat až deset milionů dolarů.

S oficiální vyhlášením přispěchal i manažer britského krále, Eddie Hearn. „Zatím neexistují žádná oficiální rozhodnutí. Je to velice obtížná a složitá situace, takže o tom nechci příliš mluvit. Mohu vás jen ujistit, že bez ohledu na to, co se bude dít s Millerem, se Anthony Joshua v Madison Square Garden představí. Pokud bude potřeba, tak nejdeme jiného soupeře.“ – Okomentoval vzniklou situaci Hearn. „AJ“ tedy nepřijde o svůj americký debut, tak jak je plánované. Otázkou spíše bude, kdo bude jeho soupeřem. Situaci nadále sledujeme a o novinkách vás budeme informovat.