Jarrel Miller se může v červnu vrátit do ringu!

Nevadská státní sportovní komise rozhodla, že Jarrell Miller bude moci 17. června obnovit svou boxerskou licenci, o kterou přišel po opakovaném dopingovém nálezu v roce 2020!

“Big Baby” Jarrel Miller (23-0-1, 20 KO) se měl 9. července 2020 v hlavním zápase galavečera v Las Vegas utkat s krajanem Jerry Forrestem (26-3-0, 20 KO). Mělo se jednat o velký návrat, jenže vše skončilo naprostým fiaskem.

Třiatřicetiletý brooklynský rodák už neprošel v březnu 2019 antidopingovými testy celkem na tři zakázané látky. V jeho těle se nacházel mix Endurobolu, růstového hormonu a EPO. Přišel tak o spoustu milionů dolarů, které by dostal za titulový zápas s Anthony Joshuou.

V červnu 2020 mu byla v těla opět nalezena látka podporující výkon. Jeho promotér Bob Arum následně reagoval, že je lepší se takového boxera zbavit a dát od něj ruce pryč neboť je dle jeho slov americký boxer nenapravitelný.

Bylo celkem již potřetí v kariéře, kdy byl Miller chycen na dopingu. Ještě v době kdy se věnoval K1, tak měl v sobě též zakázané látky a byla mu pozastavena činnost. Vypadá to, že Miller je prostě nepoučitelný a jeho slibná kariéra, ve které ho odbornici pasovali na šampióna těžké váhy se rozplynula jako pára nad hrncem.

Po posledním prohřešku sportovní atletická komise vydala konečné rozhodnutí a Millerovi napařila dvouletý distanc. Miller se během této doby zúčastnil pravidelných antidopingových seminářů, a požádal o zkrácení trestu na 18 měsíců. Komise mu vyhověla a jeho zákaz tak končí lotos.

Jarrell Miller vs Mariusz Wach

Neporažený Američan v současné době trénuje na Floridě pod vedením trenéra Kevina Cunninghama, který je potěšen potenciálem svého svěřence. „Je velmi silný a má obrovské dovednosti a ty já chci pozdvihnout a vylepšit. Pomůžu mu aby se vrátil mezi šestnáct provazů v nejlepší formě“. řekl trenér

Nyní nevadská státní sportovní komise rozhodla, že Jarrell Miller bude moci 17. června obnovit svou boxerskou licenci. Nicméně jedním dechem dodává, že podmínkou bude, že se Miller bude nadále účastnit namátkových dopingových kontrol.