Japonské „Monstrum“ ničí vše, co mu přijde do cesty. Ve finále WBSS jsou Inoue a Taylor!

Hodně povedený galavečer má za sebou boxerská liga mistrů WBSS v čele s pořádající stájí Sauerland Event. Ve skotské The SSE Hydro se do finále probojovali domácí miláček, Josh „The Tartan Tornado“ Taylor a japonské „Monstrum“, Naoya Inoue.

Naoya Inoue (18-0-0, 16 KO) vs. Emmanuel Rodriguez (19-1-0, 12 KO) – Celkem rychlý průběh měl semifinálový souboj WBSS v bantamové váze, ve kterém se střetl šampion organizace IBF, Emmanuel Rodriguez a regulérní šampion WBA, Naoya Inoue. Japonské „Monstrum“ dalo pouhé čtyři minuty portorickému válečníkovi a následně jej tvrdě ukončilo. Rodriguez se ve druhém kole ocitl na podlaze ringu hned třikrát a po třetím knockdownu se rozhodl ringový sudí, Michael Alexander, duel ukončit. Rodák z Jokohamy mohl začít slavit další expresní výhru a postup do finále WBSS, kde se střetne s filipínským „Bleskem“, Nonitem Donairem. Každopádně Inoue je skutečné monstrum. V osmnácti profesionálních duelech zlikvidoval sedm mistrů světa a jeho bilance z posledních čtyř zápasů je impozantní. Yoan Boyeaux se poroučel ve třetím kole, Jamie McDonnell v prvním kole, Carlos Payano taktéž v prvním kole a nyní Emmanuel Rodriguez ve druhém.

Josh Taylor (15-0-0, 12 KO) vs. Ivan Baranchyk (19-1-0, 12 KO) – Předzápas ve skotské The SSE Hydro skončil bleskově, ovšem hlavní duel domácího miláčka publika, Joshe Taylora, skončil až na body. Skot držící titul WBC Silver si zkušeně duel pohlídal a běloruského šampiona IBF dokonce poslal dvakrát do počítání v šestém dějství. „Myslel jsem si, že bude konec. Další kolo jsem se rozhodl si ho držet na distanc, ale nepolevoval jsem.“ – Prohlásil po duelu osmadvacetiletý rodák z Edinburku. Právě šesté kolo se stalo tím rozhodujícím v tomto duelu. „Bestie“ z východu se ještě v posledních kolech snažila duel zvrátit a deváté, potažmo jedenácté dějství šlo za ním, ovšem na zvrat již nedosáhl. „Je to splněný sen. Děkuji všem fanouškům.“ – Doplnil svá slova po duelu nový šampion IBF, kterého čeká finálový duel s Regisem Prograisem, jenž má v držení tituly WBA a WBC Diamond.