Jan Fajk v pyramidě RFA!

Jan FajkChce jen velké zápasy a zná jen vítězství: Neporažený český válečník Jan Fajk jde do boje o 30 000 eur!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Trpkost porážky ještě v profesionálním MMA nepocítil český bojovník Jan Fajk. Na první pohled nenápadný kluk už čtyři své soupeře na zemi vysloveně šikanoval a v EUROGOLD pyramidě o 30 000 eur si troufá na své soupeře ukázat i postoj. Čeká ho ale nelehká cesta, na jejímž konci čeká královská odměna jen na jednoho bijce.

Rodinný typ, který učinil s bratrem společné rozhodnutí
Mimo klece působí Jan Fajk velmi nevinně a ve volném čase se nejraději věnuje svým blízkým: „Rád trávím čas s přítelkyní a se svým psem Nidym. Je to čivava, která štěká, ale nekouše“. řekl o svém psovi, na kterého je velmi citově navázaný.
Velmi dobrý vztah má také se svým bratrem Lukášem, se kterým se současně dal na bojové sporty. „S bratrem sportujeme od dětství a vždy nám sport šel. Škola nás vůbec nebavila, ale běhání po sídlišti už ano,“ zavtipkoval. „Pak jsme po nějaké době zjistili, že nám sport jde i v tělocvičně a mohli bychom to dělat i profesionálně,“ doplnil reprezentant pražského Reinders MMA gymu.

Jan Fajk

Perfektní rozběh kariéry
I když už měl Honza za sebou velmi dobrou amatérskou kariéru i na mezinárodní úrovni, ne vždy se úspěšným amatérům podaří dobře vstoupit i mezi profesionály. To ale nebyl případ Fajka, který má v současnosti impozantní skóre 4-0. Všechny výhry nasbíral poté, co soupeře doslova utrápil na zemi.
Přesto ale dává do pozornosti, že si troufá iv boji na nohou: „Postoji se věnuji, i když to tak nevypadá. Jen vždy jdu se soupeři, kteří k tomu nejsou vhodní. Doufám, že teď v pyramidě už půjdu s někým, s kým si to dám v postoji,“ zhodnotil své dosavadní zápasy, ve kterých se ještě dosud ani jednou nepokusil o striking.

Už jen velká jména a boj o titul
Přestože má Jan Fajk už za sebou čtyři vítězství mezi profesionály, ale jeho soupeři nepatřili ke špičce welterové váhy. Nebylo to však proto, že by se vyhýbal kvalitním soupeřům. Fajk několikrát vyzval výrazně zkušenější a papírově kvalitnější bojovníky, ale ti poukazovali na jeho nízké postavení ve světovém žebříčku.

Po pyramidě má jen jeden plán. „Určitě pak chci zápasy s bojovníky, kteří chtějí titul ve velteru jako já,“ prohlásil svěřenec trenéra Andrého Reinderse. Ve váze do 77 kilogramů se mu rýsují zajímaví soupeři, jako jsou například Josef Wittner či česká legenda Petr „Monster“ Kníže.

Jan Fajk

Bude to o štěstí, ale jsem na to zvyklý
Setkat se s elitními soupeři z domácí i zahraniční scény bude mít na turnaji RFA 9. V EUROGOLD pyramidě o 30 000 eur ho čeká náročná zkouška navážit a zdolat tři soupeře během jednoho večera. „Z amatérů jsem na pyramidy zvyklý, ale bohužel koncept pyramidy v jeden den je trochu io štěstí.
Takže budu doufat, že se nezraním a podám co nejlepší výkon,“ řekl o své účasti v pyramidě. Ta proběhne již 22.4. během galavečera RFA 9 v Prievidzi. Fajkovým mentorem bude raper Marpo a právě v této pyramidě bude mít příležitost vyletět ve světovém žebříčku směrem vzhůru. Lístky jsou dostupné v síti Predprodej.sk.

RFA 9

RFA 9