James Kirkland se utká s Miguelem Cottem v mezi váze do 69,3 kg!

Miguel Cotto vs Daniel GealeRok 2016 jako by byl začarovaný a někteří elitní boxeři se v něm vůbec neobjevili. Mezi ně patří i portorická legenda Miguel Cotto (40-5-0, 33 KO), který po výprasku od Saula Alvareze (48-1-1, 34 KO), se rozhodl vzít si na rok 2016 dovolenou. Úplně stejný osud má i James Kirkland (32-2-0, 28 KO), který v posledním duelu padl s mexickým „Canelo“ Alvarezem a v roce 2016 se neukázal mezi šestnácti provazy. Oba borce nyní pojí i další událost. Oba se střetnou, po prohře s Mexičanem, v jednom ringu.

O tomto duelu se hodně mluvilo v posledních týdnech a nyní je to realita. Portorická legenda boxu, Miguel Angel Cotto, se vrací do ringu, aby čelil další obrovské hrozbě. Jeho soupeřem se stane obávaný knockoutér James Kirkland. Oba borci se střetnou 25.2.2016 v americkém Texasu. „ Ano James Kirkland právě podepsal smlouvu. Bude čelit Miguelu Cottovi v mezi váze do 153 liber.“ – Potvrdil tuto informaci právní zástupce Kirklanda, Mike Miller.

Miguel Cotto vs Daniel Geale

Pro tento zápas se vrací americký borec pod vedení své bývalé trenérky Ann Wolfe. „ Ano dnes jsme ráno s Ann mluvili a James se vrátí pod její vedení. Je celý natěšený opět bojovat. Víte když boxer má tak dlouhou pauzu, tak je celý hladový po úspěchu. Myslím si, že to je přesně to co potřeboval. Dát si pauzu a najít ten hlad. Již nyní je v plném tréninkovém zápřahu a tvrdě dře.“ – pokračoval v rozhovoru Mike Miller.

Saul Alvarez vs James Kirkland

„ James absolvuje polovinu kempu v Los Angeles a na druhou polovinu se přesune do Texasu. Máme v plánu hodně sparingů a před námi je hromada tvrdé práce. Říkal mi, že se velmi těší, až opět vstoupí do ringu a pořádně to rozbalí. Myslím si, že je připraven rvát se o světové tituly a nyní má možnost porazit velkou legendu tohoto sportu. Věřím, že se mu to podaří a následně se utká ve velkém duelu o světové tituly.“ – neskrýval své nadšení ani Mike Miller.