Jakub Synek: Lucerna je pro mě momentálně vrchol kariéry!

Máme zde rozhovor s bývalou českou jedničkou křížové váhy, neporaženým Jakubem Synkem, kterého v pražské Lucerně čeká odvetný duel s Danielem Venclem!

Jakub Synek (7-0-1, 2 KO) vlétl do profesionálního ringu 18. října 2014, když v Chlumci jasně vybodoval Rudolfa Murka. V prosinci téhož roku zničil nejdříve před limitem Petra Jassukieviče a následně Michala Szebestíka.

Jakub Synek vs Daniel Vencl

V roce 2015 doma v Trutnově zlikvidoval Maďara Sándora Feku, a následně překvapivě pouze remizoval s Petrem Fröhlichem. Toho ovšem v odvetě zdemoloval ve třetím kole.

Jakub Synek vs Daniel Vencl

V roce 2016 jsem Jakuba viděli v ringu pouze dvakrát a to 28.2. v Poděbradech, kde v krvavé čtyřkolové bitvě vybodoval Michala Kulhánka a následně doma v Trutnově, kde v zápase o baltický pás organizace UBO jasně vybodoval Daniela Vencla.

Jakub Synek vs Daniel Vencl

Nyní si v Lucerně střihne s Danem Venclem odvetu v zápase vypsaném na čtyři kola. Tímto zápasem ukončí celkem 17 měsíců dlouhou pauzu a pokusí se o restart kariéry pod vedením nového trenéra, bývalého šampióna manažerské extraligy boxu Milana Ondráška.

V ringu jsme tě neviděli dlouhých 16 měsíců, začalo se spekulovat, že si s boxem skončil. Co zapříčilo tak dlouhou pauzu?
„Abych řekl pravdu, nebylo k tomu daleko. Začalo to vlastně už po posledním zápase v Trutnově přerušením spolupráce s mým bývalým trenérem Karlem Kubcem. Situace se pořád komplikovala a já byl v podstatě půl roku bez nějakého souvislejšího vedení. Nakonec se naše cesty rozešly úplně, spolupráce už nebyla možná ani po sportovní ani po lidské stránce. Tím bych tohle ukončil, nemá cenu se v tom dál pitvat. V tu dobu mě samozřejmě napadaly myšlenky ohledně ukončení aktivní kariéry, nicméně nakonec jsem tyhle úvahy zahnal a začal zase s přípravou. Bohužel se mi ale zápasy vyhýbaly obloukem… nejdřív jsem měl boxovat právě s Danem o český titul, ale Dan se asi 14 dní před zápasem zranil. Poté přišla nabídka na zápas s Rene Huebnerem v Německu, na který jsem dřel a těšil se na něj, bohužel cca týden před se soupeř opět zranil, atd atd… No prostě se nedařilo… O to víc jsem rád, že jsem dostal pozvánku do Lucerny“…

Není tajemství, že box netvoří tvůj hlavní příjem, ale především se boxem bavíš. Čemu se věnuješ když právě nejsi na tréninku nebo v ringu?
„Je to tak, box beru především jako odreagování a zábavu, ale to vlastně beru všechno v životě co dělám / žiji 🙂 Mimo ring si na chleba vydělávám jako burzovní trader. Je to celkem vtipný, když boxerům řekneš, že jsi obchodník na burze a opačně, když se mezi profesionálními obchodníky objeví boxer… Ty reakce jsou v podstatě stejný“ :-)))

Kdo je tvým aktuálním trenérem a kde se připravuješ na návrat mezi šestnáct provazů?
„V současné době na mě “pracuje“ Milan Ondráško, hlavní trenér Boxing klubu Trutnov. Musím říct, že díky naší spolupráci se technicky posunuji rychle dopředu a brzy se o tom soupeři přesvědčí :-)) Co se týče fyzické přípravy, tu se mnou řeší Petr Schlegel, jeden z nejlepších českých Crossfiterů a hlavně výborný trenér. Takže i po této stránce je o mě postaráno. Určitě musím zmínit i mentální trénink, který patří k tomu nejdůležitějšímu, co utváří sportovní výkon (a nejen sportovní). Psycho tedy ladím v GIBU Akademii. Je to úžasná parta lidí, kteří dokážou s mojí hlavou zázraky a to doslova“ 🙂

V ringu si zatím nepoznal jediného přemožitele a získal dokonce baltický pás menší organizace UBO. Kdo byl tvým dosavadním nejtěžším soupeřem?
„Nejtěžším soupeřem jsem si vždycky já sám a myslím, že to tak bude i v budoucnu :-D.. ale pracuju na tom“ 🙂

Naposledy si boxoval loni v červenci na domácí gala s Danem Venclem. Následně se měla konat odveta o český titul. Mrzí tě, že na zápas nedošlo?
„Mrzelo mě to docela dost. Myslím, že to od Dana nebylo moc profesionální a rozumné, nastoupit 14 dní před naším duelem o Titul k jinému zápasu. Myslím, že taková šance, jakou jsme dostali, se jen tak lehkovážně nezahazuje. Ale samozřejmě teď už na tom nesejde“…

Nyní máš před sebou odvetu s Danem, ale pouze na 4 kola. Není to pro Tebe jako bývalou českou jedničku moc málo, nezasloužil by si tenhle zápas kol více?
„4 kola samozřejmě nejsou 10, které jsme měli minule. Ale v Lucerně půjde především o to, ukázat kvalitní box a je jedno, jestli to bude na 4, 6 nebo 10 kol“.

Dana znáš velice dobře, jaké jsou jeho největší přednosti?
„Dan je silový typ boxera, takže bude určitě spoléhat na sílu a tlak dopředu… Ale i na to jsem připraven“ 🙂

Poprvé v kariéře se postavíš do ringu na téměř posvátném boxerském dějišti a to v pražské Lucerně. Co to pro Tebe samotného znamená a co pro Tebe je pojem box v Lucerně jako takový?
„Lucerna, to je pro mě momentálně asi vrchol kariéry. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu boxovat v Lucerně, určitě bych si klepal na čelo :)… V Lucerně, která byla vždycky něco víc… To místo má v sobě ducha velkých zápasů historie československého boxu… Tímto bych chtěl moc poděkovat Matoušovi Rajmontovi, který mě na tuhle galu pozval“.

Pokud 30. prosince vyhraješ, kam se bude ubírat tvá boxerské kariéra? Můžeme se těšit na nějaké velké souboje třeba s Davidem Hoškem, Vasilem Ducárem nebo Vláďou Řezníčkem?
„Určitě nehodlám jen objíždět “ratingové“ zápasy, myslím si, že se můžu připravit a udělat zajímavé zápasy se silnými soupeři. Takže uvidíme, co příští rok přinese“.

Komu by si chtěl poděkovat za přípravu, ať už lidem okolo Tebe nebo partnerům a sponzorům?
„Samozřejmě na prvním místě je to moje rodina, která to všechno musí trpět 🙂 Pak všichni výše zmiňovaní, kteří jsou v mojí přípravě nejblíže… Milan Ondráško, Petr Schlegel a samozřejmě celá GIBU Akademie.
Těch lidí, co mě podporují a pomáhají s celou přípravou, je hrozně moc. Nechci je všechny jmenovat, protože bych určitě někoho vynechal a pak by mě to štvalo. Každý, kdo stojí při mně, doufám ví, že si toho vážím!

Jakub Synek vs Šándor Feka
Jakub Synek vs Šándor Feka