Jaime Munguia obhájil pás WBO v super welterové váze. Alloteye rozbil ve čtyřech kolech!

Dvaadvacetiletý král super welterové váhy a šampion WBO, Jaime Munguia (34-0-0, 27 KO), dokázal pohodlně rozbít svého soupeře Patricka Alloteye (40-4-0, 30 KO) ve čtyřech kolech. Následně ohlásil přesun o váhovou kategorii výše.

Čekalo se, že dvaadvacetiletý Mexičan Jaime Munguia rozbije svého ghanského soupeře Patricka Alloteye a to se také potvrdilo. Ve druhém kole sice osmadvacetiletý rodák z Accry dokázal nepříjemně ostřelovat úřadujícího šampiona, ale nebylo to nic s čím by si jednička super welterové váhy nedokázala poradit. Naopak ve třetím kole to byl právě Munguia, který přitlačil na pilu a tvrdým úderem na spodek poslal svého soupeře poprvé do počítání. Horká mexická krev se v mladém bojovníkovi nezapře.

Protože jakmile ucítil slabost vyzývatele, tak se jej okamžitě jal nahánět po ringu a výsledkem byl další knockdown, který Alloteye doslova odhodil na podlahu ringu zároveň s gongem oznamujícím konec třetího dějství. Ve čtvrtém dějství pokračoval šampion v demolici soupeře a roh ghanského bojovníka se rozhodl duel raději ukončit. Munguia mohl začít slavit pátou obhajobu svého pásu, ale dle jeho slov také poslední. V dalším souboji se tento mexický talent totiž posune o váhovou kategorii výše a doplní tak hodně nabitou střední váhu. Zde by jej mohl čekat souboj s šampionem WBO, Demetriusem Andradem.