Jack Reiss, muž který neodmával Tysona Furyho! Proč?

Jack Reiss patří mezi rozhodčí veterány. Rozhodoval několik soubojů o titul mistra světa a nespočet tvrdých bitev. Mimo jiné rozhodoval i souboj mezi Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) a Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO).

V našich diskuzích na facebooku to samozřejmě vře když kdykoliv zveřejníme něco k zápasu mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem. Pochopitelně. Oba muži představují to nejlepší z těžké váhy, oba mají své fanoušky a oba jsou svým způsobem kontroverzní. Ovšem knockdown ve dvanáctém kole je právě to, co nejvíce naše fanoušky rozděluje v názorech. Někdo říká, že Fury měl být dávno odmávaný. Další říká, že přece vstal na deset a mohlo se pokračovat. Podle mě by bylo dobré poslechnout si hlavně názor ringového rozhodčího Jacka Riesse, který měl na starost tento souboj a který se rozhodl počítat, místo toho, aby „Gyspy Kinga“ ihned odmával.

Jack Reiss rozhodoval několik titulových soubojů, nespočet tvrdých bitev a hlavně měl na starost 736 duelů. Mezi nejznámější bitvy, které vedl, patří Kessler vs. Ward, Adamek vs. Arreola, Ward vs. Rodriguez, či Stiverne vs. Arreola a mnohé další. „Možná kdyby byl Fury již dříve tvrdě zraněný, tak bych jej odmával a ano mohl jsem jej odmávat v tom dvanáctém kole, ale rozhodl jsem se jinak. Víte, byl to veliký zápas, který se chýlil ke konci. V souboji o titul mistra světa jsem se vždy učil počítat a dát každému šanci se vrátit zpět. Dal jsem mu tedy čas. Začal jsem počítat a klekl jsem si na kolena, abych se ujistil, že dělám správnou věc. Fury ke mně mluvil a kývl hlavou, že je v pořádku. Snažím se pokaždé dělat to nejlepší pro box a tohle podle mě bylo, to nejlepší pro box.“ – Okomentoval situaci Jack Reiss.

K dané situaci se vyjádřili i oba bojovníci. „Nechci se na nic vymlouvat, ale mám pár otázek ohledně zápasu a hlavně počítání ve dvanáctém kole. Viděl jsem souboj mého kamaráda Joe Hankse (Bojoval s Joe Joycem na stejném galavečeru.) a jakmile spadl na podlahu, tak okamžitě začali počítat. U mého souboje s Furym mám pocit že zaváhali, ale nemám s tím problém. Oba jsme šťastní, oba jsme si nakopali zadek a na závěr se objali, takže za mě v pohodě.“ Okomentoval situaci Wilder. „Po knockdownu jsem otevřel oči a pomalu se začal zvedat. Rozhodčí se mě ptal, jestli jsem v pořádku. Odpověděl jsem, že ano. Řekl mi ať jdu doleva, pak doprava. Poslechl jsem. Byl jsem v pohodě a mohl jsem pokračovat. Jack je jeden z nejzkušenějších rozhodčích v USA, tak ví, co dělá.“ – Okomentoval situaci ze svého pohledu i Tyson Fury.