Izuagbe Ugonoh ukončil kariéru profesionálního boxera a přestupuje do KSW!

Třiatřicetiletý polský bojovník Izuagbe „Izu“ Ugonoh (18-2-0, 15 KO) podle veškerých informací ukončil kariéru profesionálního boxera a nyní by se chtěl představit v největší polské MMA organizaci KSW!

Ještě koncem roku 2016 platil rodák ze Štětína za jednoho z největších talentů těžké váhy, který by mohl konkurovat šampionům. Jenže začátkem roku 2017 jej ukončil před limitem americký „Trouble“ Dominic Breazeale (20-2-0, 18 KO). Třiatřicetiletý Polák s nigerijskými kořeny se sice o rok později vítězně vrátil soubojem s Fredem „Action“ Kassim (18-8-1, 10 KO), ale další souboj s krajanem Lukaszem Rozanskim (11-0-0, 10 KO) totálně nezvládl a ve čtvrtém kole padl. To byla zřejmě poslední kapka a bývalý dlouholetý tréninkový parťák Josepha Parkera se rozhodl ukončit kariéru profesionálního boxera.

Ovšem Ugonoh nehodlá s bojovými sporty končit úplně a nyní jej spíše než v ringu uvidíme v kleci. Po bývalém držiteli afrického pásu WBO sáhla totiž největší polská MMA organizace KSW. „Ano, mohu potvrdit, že jsme jednali s Izuagbem. Měli jsme nějaká jednání a nyní nám potvrdil, že je připravený na první souboj. Zajímá nás to, ale zatím nemáme nějaké větší podrobnosti.“ – Prohlásil Martin Lewandwoski, jeden z majitelů KSW. Ugonoh se tak nejspíše představí v oktagonu příští rok.