Ivaylo Gotzev: Máme tři týdny na rozhodnutí, kde proběhne bitva mezi Joshuou a Pulevem!

Zástupci aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) a jeho povinného vyzývatele Kubrata „The Cobra“ Puleva (28-1-0, 14 KO) mají tři týdny na to, aby vybrali destinaci, kde se souboj odehraje.

Původně se měl souboj o čtyři pásy mistra světa mezi úřadujícím šampionem Anthonym Joshuou a jeho povinným vyzývatelem Kubratem Pulevem uskutečnit 20.6.2020 na londýnském stadionu Tottenhamu Hotspur. Bohužel pandemie koronaviru promotérům zhatila plány. Duel mezi třicetiletým britským obrem a devětatřicetiletým bulharským veteránem se přesunul na 25.7.2020, ale nyní je problém, kde jej uspořádat, protože ve Velké Británii nelze pořádat galavečery s fanoušky a takto velký duel bez nich zkrátka být nemůže. Promotéři obou borců tedy hledají ve světě místo, které by splňovalo podmínky velké titulové bitvy.

„Máme zhruba čtyři týdny na to, abychom našli místo, kde se tento titulový souboj odehraje. Eddie Hearn mluví o Středním východě a Saúdské Arábii, což by bylo skvělé řešení. Země v těchto oblastech totiž nebyly tak zasaženy koronavirem a s určitými opatřeními bychom měli naprosto bezpečné prostředí jak pro fanoušky, tak pro boxery. Rozhodně chci zdůraznit, že bezpečnost a zdraví je pro nás na prvním místě. Nehodláme nic riskovat na úkor zdraví všech zúčastněných.“ – Prozradil zástupce rodáka ze Sofie. „Pokud najdeme správné místo, tak se tam můžeme přesunout a nechat všechny testovat. Stále máme dost času na to, abychom to zrealizovali.“ – Potvrdil Gotzev, jenž se snaží duel protlačit na chorvatskou půdu.