Iron Fight Night 3: Petr Kareš vs Petr Kraft!

Petr KarešMáme zde rozhovor s českým promotérem a pořadatelem největší MMA ligy České republiky XFN a výborným fighterem Petrem Karešem, kterého 22. února čeká souboj generací s Petrem Kraftem na Iron Fight Night 3!

Loni na světových hrách si neuspěl asi podle svých představ, ale předvedl si parádní zápas. Nelimituje tě trošku pořádání velkých akcí XFN právě s přípravou na své vlastní zápasy?
“Na Světových hrách jsem předvedl výkon za hranou svých možností a to byla přesně má představa. Soupeř byl světová jednička WAKO a já na něho jednoduše neměl. Ano, to samozřejmě limituje, ale v mém věku už asi nelze pomýšlet na plnou profesionální přípravu. Zápasím protože je to můj život a pořád mě to baví, ale úměrné pracovnímu vytížení stanovuji své ambice, které jsou aktuálně nastaveny zápas od zápasu”.

Nyní se blíží tvůj zápas s Petrem Kraftem na Iron Fight Night 3 v Jablonci 22. února. Původně jste se měli utkat v Plzni na Dni rváčů o titul, ale nakonec ze zápasu sešlo. Co se stalo?
“Krátce před zápasem jsem podstoupil extrakci zubu a nastalé komplikace mě přinutili začít brát antibiotika. Týmu Petra Krafta jsme se proto s trenérem omluvili a nabídli jim nejbližší novou možnost konání zápasu”.

Petr Kraft nebude rozhodně snadným soupeřem. Bude mít výsledek tohoto zápasů vliv na tvůj další průběh sportovní kariéry?
“Petr Kraft je skvělý zápasník, ale já ho porazím. To není výraz nerespektu k němu, ale přesvědčení, že ještě nenadešel můj čas. Výsledek zápasu na moji kariéru vliv nebude mít žádný, zápasím 10 let a jeden zápas nic nezmění”.

Jaké jsou největší přednosti Petra Krafta, na které si budeš muset dát nejvíce pozor?
“Má velkou motivaci mě porazit, touhu a dravost po vítězství. Je na svoji váhu velmi rychlý”.

S kým si se na zápas připravoval, kdo byli tví sparing partneři během přípravy?
“Moje příprava byla tradiční, tedy pod vedením Aloise Škeříka, kondici budoval Lukáš Jirkovský a David Hehejík, který mě připravuje silově”.

Zápas se klidně dá nazvat soubojem generací, zkušenost vs mladá dravost. Budou zkušenosti tvou hlavní předností?
“Zdá se, že budou mou jedinou předností” 😀 😀

Máš už s Trenérem Aloisem Škeříkem plán cílů na letošní rok?
“Máme s trenérem trochu rozdílné představy o cílech na letošní rok. On mě chce platit za to, abych už nezápasil a já bych chtěl nějaké peníze zápasením ještě vydělat 🙂 Ale teď vážně, půjdeme od zápasu k zápasu, teď se soustředíme na IFN a pak se rozhodneme co dále”.

Letos Ti bude už 38 let, jak se s přibývajícím věkem mění tvá zápasová příprava? Neřiká Ti trenér, který je dokonce o 3 mladší, aby ses už na zápasení vykašlal?
“Trenér mě říká věci narovinu a já si toho na něm vážím. Tvrdí, že jsem již více obchodník, než sportovec. Že jsem starý, mám problém s pohyblivostí těla a dlouhodobou trénovaností. Má pravdu úplně ve všem”.

Hned následující den po zápase tě čeká XFN 7 v Příbrami a o týden později XFN 8 v Pardubicích. To je docela solidní nálož manažerských příprav. To se přeci musí projevit i v ringu….
“XFN má skvělý tým, kde dokážeme zastoupit jeden druhého. XFN 7 bude připraveno na 100% a já budu připraven do svého zápasu bez výmluv”.

Všichni poslední dva roky sledují vzestup a úspěchy XFN a si nyní spojován především právě s pořádáním této největší tuzemské MMA ligy. Nás tedy spíše zajímá, kdo stojí za tvými sportovními úspěchy, protože by se na ně také nemělo zapomínat.
“Za mé sportovní úspěchy vděčím mnoha lidem, nejvíce pak mému trenérovi a kamarádovi Aloisovi Škeříkovi, který se mnou v mém kariéře prošel všechno dobré i zlé a já si ho za to moc vážím”.