Inoue vs Donaire o tituly WBA, WBC a IBF!

Naoya Inoue vs Nonito Donaire 2Japonská jednička Naoya Inoue a filipínská jednička Nonito Donaire se zítra postaví na galavečeru v Japonsku k odvetě. Ve hře budou pásy WBA super, WBC a IBF!

7.6.2022 – Super Arena, Saitama, Japonsko
Bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇵🇭 Nonito Donaire 2

Neporažená japonská a světová jednička „Monster“ Naoya INOUE (22-0-0, 19 KO) a filipínská jednička a světová dvojka „The Filipino Flash“ Nonito DONAIRE (42-6-0, 28 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBC a IBF!

Vážení
Naoya Inoue: 53,5 kg
Nonito Donaire: 53,4 kg

Naoya Inoue vs Nonito Donaire 2

Devětadvacetiletý japonský šampiona Naoya Inoue v minulosti držel světové tituly v lehké muší a v super muší váze. V květnu 2018 přešel do bantamové váhy tehdejšího šampióna WBA Jamie McDonnella a britského boxera zdemoloval již v prvním kole. Ve stejném roce se postavil k první obhajobě a opět to byla velká demolice. Juana Carlose Payana z Dominikánské republiky knockoutoval tako v prvním kole.

V roce 2019 opustil standardní pás WBA a vyzval plnohodnotného šampióna organizace IBF Emmanuela Rodrigueze. Japonec opět zvládl zápas perfektně a šampióna ukončil ve druhém kole. V listopadu 2019 se postavil ve sjednocující bitvě proti hlavnímu šampiónovi WBA Nonitovi Donairemu. Zápas byl velmi vyrovnaný a Naoya Inoue teprve potřetí v kariéře boxoval plný počet kol. Rozhodčí viděli duel 116:111, 114:113 a 117:109 pro japonského šampióna.

Naoya Inoue

Naoya Inoue následně v roce 2020 a 2021 pásy úspěšně obhájil, když postupně před limitem vypráskal Australana Jasona Moloneye, Filipínce Michaela Dasmarinase a naposledy loni v prosinci Arana Dipaena z Thajska. Nyní má možnost získat třetí titul bantamové váhy a to pás WBC. Do cesty se mu tak znovu postaví Nonito Donaire.

Devětatřicetiletá legenda Nonito Donaire si dal právě po porážce s Naoyou Inoue rok a půl pauzu od boxu a mezi šestnáct provazů se vrátil až loni v květnu a hned získal světový titul WBC, když ve čtvrtém kole knockoutoval francouzského boxera Nordina Oubaaliho. Pás následně v prosinci obhájil, když opět úřadoval ve čtvrtém kole a vyprovodil do té doby neporaženého krajana Reymarta Gaballa.

Nonito Donaire

Podle sázkových kanceláří je obrovským favoritem domácí Japonec s kurzem 1,15. Na filipínského veterána je vypsán kurz 5,95. Získá Inoue třetí titul v bantamové váze nebo filipínská legenda favorita zaskočí?