Inoue seřezal v odvetě Donaira a sjednotil tituly!

Naoya Inoue vs Nonito Donaire 2Filipínský šampión Nonito Donaire vydržel v odvetě s japonským šampiónem necelá dvě kola. Naoya Inoue tak sjednotil tituly WBA super, WBC a IBF v bantamové váze!

7.6.2022 – Super Arena, Saitama, Japonsko
Bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇵🇭 Nonito Donaire 2
2. kolo TKO

Oba boxeři se poprvé utkali v listopadu 2019 a zápas byl velmi vyrovnaný. Naoya Inoue tehdy teprve potřetí v kariéře boxoval na plný počet kol. Rozhodčí viděli duel 116:111, 114:113 a 117:109 pro japonského šampióna.

Dnes v dopoledních hodinách se na japonském galavečeru postavili k odvetě. Japonec Naoya Inoue (23-0-0, 20 KO) jako šampión organizací WBA a IBF a na druhé straně Filipínec Nonito Donaire (42-7-0, 28 KO) jako šampión organizace WBC.

Naoya Inoue

Zápas začal opatrně a oba boxeři se spíše jen oťukávali. Zvrat přišel několik vteřin před koncem kola, kdy Inoue parádně trefil soupeřovu bradu a ten šel do počítání. Ve druhém kole Japonec ještě přišlápl plny a v polovině kola opět s Filipíncem otřásl. Následně ho zatlačil do provazů a poslal k zemi. Zkušený sudí Michael Griffin ani na chvilku neváhal Donaira odmával.

Naoya Inoue vs Nonito Donaire 2

Naoya Inoue tak sjednotil tři hlavní pásy v bantamové váze a už vyhlíží šampióna organizace WBO. Tím je třiatřicetiletý Filipínec John Riel Casimero (31-4-0, 21 KO), který drží titul od roku 2019, kdy ve třetím kole ukončil Zolaniho Teteho.


Mallpay Proboxing