Ilunga Makabu zdolal na body Michala Cieslaka a je novým šampionem WBC křížové váhy!

Dvaatřicetiletý konžský válečník Ilunga „Junior“ Makabu (27-2-0, 24 KO) zdolal na body polského borce Michala Cieslaka (19-1-0, 13 KO) a stal se novým šampionem WBC křížové váhy.

Konečně se dočkal a stálo to za to. Ilunga Makabu poprvé zkusil své štěstí v titulovém souboji v roce 2016, ale v Anglii nestačil na domácího Tonyho „Bomber“ Bellewa (30-3-1, 20 KO), kterému podlehl ve třech kolech. Po necelých čtyřech letech se dostal opět k titulové šanci a tentokrát měl on všechny výhody na své straně. V pátek večer se v rodné vlasti utkal s o dva roky mladším Polákem Michalem Cieslakem a ve dvanácti kolech naprosto dominoval.

Začátek souboje byl poměrně vyrovnaný a světlé chvilky měl i méně zkušený rodák z Radomu, ale s přibývajícími koly se potvrdilo přesně to, co se očekávalo. Místní klima si zkrátka vybralo svoji daň a evropský válečník postupně kondičně odcházel. Nepomohla tomu příliš ani zápletka z pátého dějství, kdy ringový sudí Michael Griffin promluvil k oběma borcům v průběhu souboje a Cieslak se nepochopitelně otočil ke svému soupeři bokem, čehož Makabu samozřejmě využil a poslal rivala na podlahu. Po dvanácti kolech tak mohl slavit jednoznačné vítězství rodák z Kanangy, jenž se poprvé v životě dočkal pásu mistra světa.