IBF se rozhodla podpořit odvetu Ruiz-Joshua. Pulev se proti rozhodnutí hodlá odvolat!

Federace IBF posvětila odvetu mezi Andym „Destroyer“ Ruizem (33-1-0, 22 KO) a Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO). Proti tomuto rozhodnutí se hodlá odvolat povinný vyzývatel Kubrat „The Cobra“ Pulev (27-1-0, 14 KO).

Federace IBF se rozhodla udělit výjimku, což znamená, že aktuální šampion Andy Ruiz může plnit své smluvní podmínky v odvetě s Anthonym Joshou aniž by přišel o svůj titul, avšak má to svá úskalí. IBF požaduje, aby k odvetě došlo nejpozději 7.12.2019 v Saúdské Arábii. Pokud se tento termín nedodrží, pak devětadvacetiletý milovník tyčinek Snickers přijde o svůj pás. Dalším podmínkou je, že oba borci se musí písemně zavázat, že vítěz tohoto souboje se utká nejpozději 31.5.2019 s povinným vyzývatelem, kterým je aktuálně světová devítka, Kubrat Pulev.

Toto rozhodnutí se ale krajně nezamlouvá bulharské straně, což potvrdil manažer osmatřicetileté „Kobry“, John Wirt. „Obáváme se, že neexistuje žádná záruka souboje s vítězem tohoto duelu. Ruiz následně nebude chtít bojovat s Pulevem a bude žádat federaci o další výjimku, kvůli sjednocení, nebo z nějakého jiného důvodu. Ve skutečnosti si nejsme ani jistí tím, že Ruiz souhlasil se soubojem v Saúdské Arábii. Je zde stále mnoho otázek.“ – Popisuje situaci zástupce Puleva. Pokud se tedy prokáže, že Ruiz sabotuje prosincovou odvetu, pak nejspíše o titul přijde.