IBF nařídila povinné očkovaní pro duel Lopez vs Kambosos!

Organizace IBF učinila kontroverzní rozhodnutí a nařídila boxerům se povinně naočkovat. Pokud tak neučiní odebere Lopezovi jeho titul. Zápas by se měl konat 5. října!

„The Takeover“ Teofimo Lopez (16-0-0, 12 KO) a „Ferocious“ George Kambosos (19-0-0, 10 KO) se musí na nařízení organizace IBF nechat naočkovat nejpozději v sobotu 7. září. V opačném případě se zápas neuskuteční. Pokud by očkovaní nepodstoupil Lopez, bude dokonce zbaven titulu.

Vše potvrzuje také šéf pořádající firmy Triller Ryan Kavanaugh. Následně i Lopezův manažer David McWater oznámil, že požadavku samozřejmě vyhoví a úřadující šampión očkování podstoupí.

Lopez získal světový titul IBF v prosinci 2019, kdy na galavečeru v newyorské Madison Square Garden ve druhém kole ukončil tehdejšího šampióna Richarda Commeye. Loni v říjnu se postavil k první obhajobě titulu a zároveň ke sjednocujícímu zápasu s Vasylem Lomachenkem, který měl v držení WBA super a WBO. Očekávaná bitva v Las Vegas nabídla skvělý a poměrně vyrovnaný zápas, který došel až do bodového rozuzlení. Sjednocující duel nakonec vyhrál na body 116:112, 119:109 a 117:111 právě Lopez.

Nyní má tak před sebou první obhajobu všech třech titulů najednou a do cesty se mu postaví australská hvězda George Kambosos, který si v posledním zápase loni v říjnu připsal skalp bývalého šampióna pérové váhy Lee Selbyho.