IBF dala Anthonymu Joshuovi třicet dní na dohodu s Kubratem Pulevem! WBO hlásí to samé!

Federace IBF ve čtvrtek oficiálně nařídila zahájit jednání mezi týmem aktuálního krále těžké váhy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) a povinného vyzývatele Kubrata „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO).

Tak je to oficiálně potvrzeno. Federace IBF nařídila jednání mezi týmem aktuálního krále těžké váhy a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuy a týmem povinného vyzývatele Kubrata Puleva. Oba tábory mají třicet dnů na to, aby našly společnou řeč. Pokud se tak nestane, pak IBF nařídí dražbu a souboj bude uspořádávat ta strana, která nabídne větší čásku, která následně bude rozdělena v poměru 65:35 ve prospěch šampiona. Ovšem vůbec se nepočítá s tím, že by se obě strany nedomluvily. Všichni si totiž uvědomují, že stáj Matchroom Boxing v čele s Eddiem Hearnem z toho vyrazí největší balík peněz ve Velké Británii a osmatřicetiletý Bulhar si rozhodně nechce nechat ujít svoji životní výplatu.

O den dříve přišla se svojí zprávou také federace WBO, která totožně nařídila šampionovi jednat s ukrajinským táborem povinného vyzývatele Oleksandra Usyka (17-0-0, 13 KO). I v tomto případě má tým kolem britské hvězdy pouze třicet dní na dohodu s hvězdným Ukrajincem, ale již nyní je jasné, že titul WBO uvolní a utká se Pulevem. Bývalý nesporný král křížové váhy tedy hned v druhém souboji v těžké váze zřejmě dostane šanci urvat světový titul. Jeho soupeřem se pravděpodobně stane pětatřicetiletá světová desítka Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO), nebo sedmadvacetiletá světová třináctka Joseph Parker (26-2-0, 20 KO).