IBF bude trestat boxery, kteří se zúčastní Olympijských her!

Anthony Joshua vs Dominic breazealeJedna ze čtyř prestižních světových profesionálních organizací IBF vydala prohlášení, ve kterém bude podobně jako WBC trestat profesionální boxery, kteří se zúčastní olympijských her v brazilském Riu.

1. června AIBA dala zelenou startu profesionálních boxerů na nadcházejícím Olympijském turnaji (celý článek ZDE). A temnto verdikt rozdělil boxerskou veřejnost na dva tábory. a podobně je to i profesionálních organizací.

2016 IBF World Boxing Championship In Beijing

Zatímco organizace WBA a WBO nebude boxery nějak trestat za účast na Olympiádě, tak organizace WBA a IBF ano a jak?
Každý profesionální boxer, který se zúčastní Olympijských her bude z ratingu IBF na 12 měsíců vyřazen. Pokud by se turnaje zúčastnil držitel pásu IBF, tak mu bude neprodleně odebrán a následných 9 měsíců o něj nebude moci boxovat.

IBF logo

Z našeho pohledu se jedná o naprostou absurditu. Pokud je oficiálně povolen start profesionálních boxerů na olympiádě, tak by boxerská organizace neměla tím to jednáním dávat boxerům nůž na krk. Nepředpokládá se, že by se Olympijských her zúčastnilo TOP jádro profesionálního boxu, ale pokud by chtěl například AJ, tak by mu IBF odebrala poctivě vybojovaný pás a to je prostě směšné.

Tyson Fury IBF belt in toilet