I super bantamová váha zná nového šampiona. Akhmadaliev sesadil Romana!

Bronzový olympijský medailista z roku 2012 Murodjon „MJ“ Akhmadaliev (8-0-0, 6 KO) dokázal těsně vybodovat Daniela „DannyTheBabyFacedAssassin“ Romana (27-3-1, 10 KO) a stal se novým šampionem WBA a IBF v super bantamové váze.

Stále teprve pětadvacetiletý Murodjon Akhmadaliev zvládl vyrovnat historický milník Leona Spinkse a v osmém profesionálním souboji se stal držitelem dvou světových pásů. Zároveň se zapsal do historie jakožto první uzbecký válečník, který kdy držel dva světové pásy v jeden okamžik. Klíčem k úspěchu byla rychlost a pohyb bronzového medailisty z olympijských her v Riu. Ten tak dokázal velice těsnou bitvu strhnout na svoji stranu, když vyhrál v poměru 2x 115-113 a 113-115.

„Myslel jsem, že jsem ten souboj vyhrál. Podle mě jsem toho udělal více, než dost, aby mi to dali.“ – Zlobil se po duelu sesazený Američan, který bude chtít jistě odvetu, neboť během duelu našel recept na Akhmadalieva. „Nechutnaly mu spodky.“ – prozradil zkušený rodák z Los Angeles, který od šestého kola začal pracovat na úderech na tělo a málem zvrátil průběh utkání. Každopádně šikovný Uzbek se stal po právu držitelem pásů WBA a IBF super bantamové váhy a aktuálně mu patří šestá příčka. Zřejmě i v tomto případě se dočkáme zmíněné odvety, stejně jako v duelu Farmera s Diazem.