I druhý test potvrdil doping Kovaleva!

Jak jsme již psali, bývalý šampión polotěžké váhy neprošel antidopingovou kontrolou před plánovaným duelem s Uzbekem Melikuzievem na zakázaný syntetický testosteron. Nyní to potvrdil i druhý odběr!

“Krusher” Sergey Kovalev (34-4-1, 29 KO) byl poprvé testován 30 prosince a výsledky přišli 16. ledna a byl to obrovský šok. Kovalev byl pozitivní na zakázaný syntetický testosteron a plánovaný duel na 30 ledna byl zrušen.

Kovalev se ihned ohradil, že se mu musela látka do těla dostat omylem v malém množství. Nyní přišli i výsledky z druhé kontroly, která byla provedena 7. ledna a potvrdila první výsledek – POZITIVNÍ.

Sportovní kariéra bývalého šampióna v polotěžké váze je tak v troskách. Chtěl se znovu stát šampiónem, ale nyní bude muset plány přehodnotit. Čeká ho suspendace a hlavně zrušením zápasu přišel o velký balík peněz.

Za zápas s Uzbekem Bektemirem Melikuzievem (6-0-0, 5 KO) měl zaručený výdělek 2,5 miliónů dolarů, tedy více jak 53 milionů kč. Melikuziev. Nyní se nabízí otázka, zdali bude sedmatřicetiletý Rus dále boxovat nebo ukončí kariéru.