Hunter vybodoval Kuzmina a stal se majitelem titulu WBA Inter-Continental!

Americký šikula Michael „The Bounty“ Hunter (18-1-0, 12 KO) pokračuje ve spanilé jízdě těžkou váhou. V noci z pátku na sobotu si na body poradil i s ruským „Medvědem“ Sergeyem Kuzminem (15-1-0, 11 KO).

V divadelním sále slavné haly Madison Square Garden mohl začít slavit další triumf v těžké váze jednatřicetiletý Američan Michael Hunter. Rodák z Kalifornie působil v souboji mnohem atletičtějším dojmem. Byl rychlejší, šikovnější a aktivnější. Navíc dvaatřicetiletý Kuzmin po druhém kole vypadal, jako by měl problém s fyzičkou, což se projevovalo v průběhu souboje stále více. A ukázalo se to zejména v pátém kole, kdy si vyloženě naběhl na hák ze zadní ruky Huntera. Ruský „Medvěd“ se poroučel k zemi. Složitou situaci však dokázal ustát a dokonce se Američana pokoušel strhnout do bezhlavé bitky, to se mu ovšem nepovedlo.

Hunter nadále pracoval z ústupu a postupně se snažil rozbíjet spodky ruského soupeře. Strom musíte vždycky kácet odspodu a Kuzmin je řádný kus stromu, který však podruhé na podlahu ringu nešel. Ruský válečník ukázal odolnost, ale to bylo tak vše. Do zápasu se vůbec nedostal a šikovný Američan jej pohodlně vybodoval v poměru 3x 117-110 (ProBoxing nabodoval 118-109 pro Hunter). „Byl to velmi tvrdý soupeř. Některé věci se povedly, některé ne, ale celkově jsem se svým výkonem spokojený.“ – Rozpovídal se po souboji „The Bounty“, jenž již držel v rukou pás WBA Inter-Continental. „Opravdu jsem jej chtěl ukončit, ale nepovedlo se. Musím se vrátit do kempu a zjistit, jak tyto velké borce mohu ukončit.“ – Pokračoval ve svém vyprávění a následně si řekl o další souboj. „Chci bojovat s Povetkinem. Chci pokračovat ve svém tažení těžkou váhou.“