Hughie Fury přestřílel Mariusze Wacha!

Britský boxer Hughie Fury ovládl atraktivní desetikolovou bitvu s polským Vikingem Mariuzem Wachem a vyhrál na body. Wach ve čtyřiceti letech předvedl neskutečný výkon!

12.12.2020 –  O2 Aréna, Londýn, VB
Těžká váha
Hughie Fury vs Mariusz Wach

Phil Edwards 99:91
Steve Gray 100:90
Marcus McDonnell 100:90

Zápas začal velmi aktivně z obou stran a rozdíl čtrnácti let mezi oběma boxery nebyl vůbec znát. Ve druhém kole byl nebezpečnějším v ringu čtyřicetiletý polský boxer. který několika údery s Furym lehce otřásl. Na konci kola přišli z obou stran údery po zaznění gongu a hlavní sudí Robert Williams za to oba napomenul na začátku třetího kola.

Do čtvrtého kola vlétl Fury tvrdým pravým hákem, který Wach pocítil. Jenže Polák se nestáhnul a také vracel tvrdé údery. Při jedné z tvrdých výměn se střetli hlavami a Wach otevřel levé obočí britského boxera a rozhodčí zápas přerušil a nechal oko zkontrolovat lékařem. Ten svolil k pokračování boje.

V pátém kole levé oko Furyho hodně krvácelo, ale britský boxer nebyl nijak omezen a jeho rychlost a přesnost byl na vysoké úrovni. Wach co ztrácel na rychlosti doháněl tvrdostí svých úderů. V šestém kole rozhodčí opětovně napomenul Furyho za úder při přerušení s výstrahou, že mu příště nechá odečíst bod.

V sedmém, osmém a devátém kole stále lepším v ringu Fury, ale oba boxeři boxovali ve vysokém tempu a předváděli parádní box. Především čtyřicetiletý Viking udivoval na svůj věk skvělou fyzickou kondici. Oko Brita už nekrvácelo a povedlo se tak zahnat velké nebezpečí předčasného ukončení zápasu.

V posledním kole do toho oba boxeři šlápli a ukázali válku do poslední sekundy zápasu. O vítězi museli rozhodnou až bodoví rozhodčí, kteří zcela správně ukázali na domácího boxera, který si tak připsal 25. výhru profesionální kariéry.