Hughie Fury i Alexander Povetkin se chystají na bitvu. Oba věří ve své vítězství!

Střet generací těžké váhy je naplánovaný na 31.8.2019 do londýnské O2 Arény. Devětatřicetiletý Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (34-2-0, 24 KO) se střetne s o patnáct let mladším Hughiem Furym (23-2-0, 13 KO).

Pro oba borce půjde o nesmírně důležitý souboj. Ruský veterán se vrací po druhé porážce kariéry, kdy jej ukončil v té době král těžké váhy, Anthony „AJ“ Joshua. Následně Povetkin absolvoval operaci loktů, která jej stála skoro roční pauzu. Nyní je zpět a hodlá dokázat, že stále má na to, aby se postavil mladým nadějím těžké váhy. „Je to houževnatý mladý muž. Možná trošku nepředvídatelný. Jeho styl není pohodlný a ne každý boxer s ním dokáže bojovat. Také je vysoký, takže musíte dávat pozor odkud vám přiletí nějaká rána. Je mi jasné, že se pokusí bojovat na distanc a při zkrácení vzdálenosti bude klinčovat.“ – Rozpovídal se bývalý světový šampion těžké váhy, ale také olympijský vítěz z roku 2004.

I čtyřiadvacetiletý rodák ze Stockportu si uvědomuje, že je před ním nebezpečný soupeř. Nový podpis se stájí Matchroom Boxing a případný skalp Povetkina by jej mohl dostat k velkým titulovým šancím. Aktuální světová jednadvacítka již šanci na zisk světového titulu měla, ale v roce 2017 nestačila na tehdejšího držitele pásu WBO, Josepha Parkera. O rok později vyhořel Fury i ve finálním eliminátoru IBF s Kubratem Pulevem. „Povetkin je nebezpečný muž. Není na špici těžké váhy jen tak. Je to velice důležitý souboj, ale jsem si jistý, že v té noci zvítězím. Jakmile mi byl tento souboj nabídnutý, neváhal jsem ani vteřinu. Povetkin je na úplně jiné úrovni, než můj poslední soupeř, ale já pevně věřím, že bude mému stylu vyhovovat.“ – Rozpovídal se nejmladší člen pětadvaceti nejlepších bojovníků těžké váhy.