Huck bode boxovat na střeše hotelu!

Bývalý dlouholetý šampión křížové váhy Marco Huck se po roce vrací do ringu. Vystoupí na galavečeru v Berlíně, který se bude konat na střeše hotelu!

„Kapitán“ Marco Huck (41-5-1, 28 KO) získal v srpnu 2009 světový titul organizace WBO když jasně vybodoval argentinského boxera Victora Emilia Ramireze. Tento titul poté obhájil ve dvanácti zápasech, jen jednou remizoval Olou Afolabim. Mezi tím si ještě odskočil do titulového boje v těžké váze, kde sporně nestačil na Rusa Povetkina.

Jenže pak přišel rok 2015 a velký šok. Poprvé ve své kariéře byl v počítání a zápas prohrál po tvrdém knockoutu od polské mašiny Krzysztofa Glowackiho.

Marco Huck vs Ola Afolabi IV

Následně v roce 2016 získal jen světový titul IBO o který přišel o rok později s Lotyšem Mairisem Briedisem, který jej jednoznačně vybodoval. Poté se pokusil získat zpět titul WBO s Oleksandrem Usykem, ale ten jej ukončil v desátém kole.

V roce 2018 Huck přešel do těžké váhy, kde ve čtyřech kolech vypráskal neškodného Turka Yakupa Saglama. Naposledy boxoval loni v květnu s Američanem Nickem Guivasem, kterého by asi za normálních okolností porazil, ježe soupeři dal úder poté co rozhodčí zápas přerušil. To vyústilo k tomu, že Američan nemohl pokračovat a zápas tak skončil bez výsledku.

Kdo bude soupeřem pětatřicetiletého Němce na konci srpna v Berlíně není zatím známo. Marco Huck se však netají tím, že by se chtěl stát znovu světovým šampiónem, ale to je podle nás velmi nereálné v nejtěžší váhové divizi.