Huck a Kabyel by se měli utkat o titul EBU!

Marco Hucku a Agit Kabayel byli podle očekávaní vybrání pro souboj o uvolněný Evropský titul EBU. K dohodě by mělo dojít do 22. září!

Šestatřicetiletý rodák ze Srbska boxující pod německým pasem Marco Huck (42-5-1, 28 KO) je oficiálním vyzývatelem za Evropskou organizaci EBU. Naposledy stál v ringu loni v srpnu na německém galavečeru, kde jednoznačně vybodoval 150 kilogramového Dennise Lewandowskiho.

Huck tak měl vyzvat šampióna z britských ostrovů Joe Joyceho. Ten dal ovšem přednost důležitějším zápasům a vzdal se povinné obhajoby Evropského titulu. Na to reagovala EBU a pás mu odebrala a uvolnila. Nyní nařídila souboj Hucka s osmadvacetiletým neporaženým Němcem Agitem Kabayelem (21-0-0, 13 KO), kterému v EBU aktuálně patří čtvrtá příčka.

Jedničkou je Dillian Whyte, ale s ním má Eddie Hearn jiné plány, dvojkou je Oleksandr Usyk, kterého čeká titulová bitva s Anthony Joshuou, třetí je Robert Helenius, kterého čeká odveta s Adamem Kownackim 9. října. No a na čtvrté pozici je právě Agit Kabayel, který nemá aktuálně plánovaný duel. Kabayel stál v ringu naposledy letos v červnu, kdy na body přetlačil jednačtyřicetiletého veterána Kevina Johnsona.