Hrgovič zničil ve třech kolech Herediu! Estrada obhájil titul WBC super muší váhy!

Juan Francisco Estrada (40-3-0, 27 KO) si v devíti kolech poradil s Dewaynem Beamonem (16-2-1, 11 KO) a poprvé obhájil titul WBC super muší váhy. Další expresní vítězství zapsal i Filip Hrgovič (9-0-0, 7 KO).

Snový rok pro devětadvacetiletého Mexičana, Juana Francisca Estradu, pokračuje. Nejprve si koncem dubna poradil se skvělým thajským válečníkem, Wisaksilem Wangekem, kterého obral o titul WBC super muší váhy a nyní svůj těžce vybojovaný pás obhájil. Aktuální král své váhy nedal americkému vyzývateli žádnou šanci a s přehledem jej ukončil v devíti kolech. Přitom již ve druhém dějství bylo jasné, že Beamon šampiona neohrozí. Domácí borec jej totiž poslal levým hákem poprvé k zemi, aby jej o pár vteřin později poslal úderem na spodek opět na podlahu ringu. Čtyřiatřicetiletý Američan však nechtěl vzdát svůj titulový sen. Ten mu Estrada definitivně vzal v devátém dějství.

Sedmadvacetiletý chorvatský hrdina, Filip Hrgovič, opět ukázal svoji ničivou sílu. Jeho o rok mladší mexický oponent, Mario „Chabelo“ Heredia (16-7-1, 13 KO), neměl žádnou šanci a definitivně padl ve třetím dějství. Rodák ze Záhřebu má zkrátka v zadní ruce brutální sílu a stačilo párkrát trefit dobré místo a mexický válečník šel k zemi. Hrgovič tedy zapsal deváté vítězství, obhájil mezinárodní titul WBC a posunul se ve světovém žebříčku na třinácté místo. Kam povedou další kroky bronzového medailisty z olympijských her? K titulové bitvě zatím ještě ne, ale jistě jej čekají mnohem kvalitnější soupeři, než doposud.