Hrgovič vs Booker již tuto sobotu!

Chorvat Filip Hrgovič se vrací do ringu už tuto sobotu na galavečeru v USA. Soupeřem mu bude domácí Rydell Booker! Hlavní zápasem bude titulová bitva v lehké váze Devin Haney vs Yuriorkis Gamboa!

7.11.2020 – Seminole Hard Rock Hotel, Hollywood, USA
Těžká váha
Filip Hrgovič vs Rydell Booker

Neporažená chorvatská jednička „Stone Man“ Filip HRGOVIČ (11-0-0, 9 KO) a americká třiatřicítka „Rock n‘ Rye“ Rydell BOOKER (26-3-0, 13 KO) se utkají v zápase vypsaném na deset kol. 

Hrgovič naposledy boxoval 26. září, kdy měl původně boxovat s českým bijcem Ondřejem Pálou, který nakonec ze zápasu vycouval a utkal se tak s Gruzíncem Alexandrem Kartoziou.

Zápas skončil ve druhém kole KO, Kartozia nebyl pro Chorvata ani sparing. Naprosto stejný průběh se dá čekat i od sobotního duelu. Rydell Booker má sice zajímavou bilanci, ale neměl by to být pro bronzového medailistu z olympijských her v Riu žádný problém.


O hlavní zápas večera se postará duo lehkých vah. Devin Haney má před sebou první obhajobu světového titulu.

Lehká váha
Devin Haney vs Yuriorkis Gamboa

Neporažená americká trojka a světová čtyřka „The Dream“ Devin HANEY (24-0-0, 15 KO) a kubánská jednička a světová třináctka „El Ciclon de Guantanamo“ Yuriorkis GAMBOA (30-3-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o titul WBC!

Devin Haney získal prozatímní titul WBC teprve loni v září, kdy ve čtyřech kolech vyprovodil ruského boxera Zaura Abdullaeva. O dva měsíce později už boxoval o plnohodnotný titul a v jednoznačné bitvě vybodoval Dominikánce Alfreda Santiaga.

Nyní ho čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví bývalý šampión pérové váhy, Kubánec Yuriorkis Gamboa. Ten boxoval již dvakrát o světový titul v lehké váze a oba jasně prohrál. V roce 2014 ho v devátém kole vyprovodil Terence Crawford a loni v prosinci šampión Gervonta Davis.