Hrgovič bude obhajovat titul IBF. Soupeř je však zklamáním!

Mezinárodní šampión organizace IBF těžké váhy Filip Hrgovič má před sebou druhou obhajobu pásu. Soupeřem mu bude boxer až z druhé stovky světového žebříčku Scott Alexander…

4.12.2021 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Těžká váha
🇭🇷 Filip Hrgovič vs Scott Alexander 🇺🇸

Neporažená chorvatská jednička a světová třiatřicítka „Stone Man“ Filip HRGOVIČ (13-0-0, 11 KO) a americká pětatřicítka a světová stoosmdesátka Scott ALEXANDER (16-4-2, 8 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace IBF!

Devětadvacetiletý chorvatský šampión to mezi amatéry dotáhl hodně vysoko a získal zlato na mistrovství Evropy a bronzovou medaili na olympijských hrách v Riu 2016. Poté přešel mezi profesionály a čekalo se, že půjde rychle nahoru.

Žebříčkově mu sice patří třiatřicátá pozice, ale jeho soupeři za moc nestojí a z jeho postavení by si opravdu měl vybírat sobě rovné soupeře. Mezinárodní titul IBF získal loni v listopadu, když v pátem kole ukončil amerického boxera Rydella Bookera – 40 let a 151. místo ve světovém žebříčku. Pás obhájil letos v září, když ve třech kolech vypráskal Černohorce Marko Radonjiče – 31. let 232. místo ve světovém žebříčku.

Nyní bude pás obhajovat podruhé a do cesty se mu postaví první prosincovou sobotu v Las Vegas Američan Scott Alexander – 32 let a 180. místo ve světovém žebříčku.Oznámení tiohoto soupeře je samozřejmě veliké zklamání, očekával se soupeř z první padesátky a nakonec je to soupeř, který uzavírá druhou stovku světového žebříčku.