Hotovo: Tyson vs Jones!

A je to oficiální. V sobotu 12. září se vrací mezi šestnáct provazů legendární Mike Tyson. V exhibičním souboji bude jeho soupeřem další americká legenda Roy Jones jr!

12.9.2020 – Dignity Health Sports Park, Kalifornie, USA
Těžká váha
Mike Tyson vs Roy Jones Jr

„Iron“ Mike TYSON (50-6-0, 44 KO) odboxoval první profesionální duel 6.3.1985, kdy v prvním kole zničil Portorikánce Hectora Mercedesa.

Světovým šampiónem se stal již o rok později, kdy ve druhém kole seřezal úřadujícího šampióna Trevora Berbicka a stal se tak nejmladším světovým šampiónem těžké váhy a dodnes tento rekord nikdo nepřekonal.

Tyson naposledy boxoval v červnu 2005, kdy nestačil na irského boxera Kevina McBrida se kterým prohrál před limitem v šestém kole. Následně Tyson ukončil profesionální kariéru.

Nyní se 54 letý boxer vrací do exhibičního duelu, ve kterém se utká s další velkou legendou profesionálního boxu, jednapadesátiletým Royem Jonesem jr.

Roy JONES (66-9-0, 47 KO) začal svou profi kariéru 6. května 1989, kdy ještě ve střední váze zničil ve druhým kole krajana Rickyho Randalla.

V roce 1993 získal svůj první světový titul, když v ostře sledovaném duelu vybodoval 3x 116:112 další legendu Bernarda Hopkinse.

V ostrém zápase stál naposledy před dvěma lety, kdy zdolal v titulové bitvě na body krajana Scotta Sigmona a získal světový titul malé organizace WBU.