Hořejšek a Fornling o titul IBF!

Karel Hořejšek vs Sven FornlingKarla Hořejška čeká po skvělých výkonech souboj o Baltický titul IBF v polotěžké váze proti švédské dvojce Svenu Fornlingovi. Českého borce tak čeká v 35 letech přelomový zápas!

21.4.2018 – Gaerdehov Icehockey Arena, Sundsvall. Švédsko
Polotěžká váha
Karel Hořejšek vs Sven Fornling
Česká jednička Karel HOŘEJŠEK (12-8-3, 10 KO) a švédská dvojka Sven FORNLING (13-1-0, 7 KO) se utkají v desetikolové bitvě o baltický titul prestižní organizace IBF!

Karel Hořejšek debutoval v profi ringu 30. května 2014, když v prvním kole zdemoloval Václava Fialu na galavečeru v Kladně. Již 12. září 2015 boxoval na horké německé půdě, kde se utkal Matthiasem Goetzem o mezinárodní německý titul. Hořejšek dokázal domácího borce zničit v devátém kole a přivezl si domů cennou výhru a především německý titul, který většinou Německo neopustí.

Loni 14. prosince se Karel na kladenském galavečeru, kde svou kariéru započal utkal o český titul ČUBP s tvrďákem Ondřejem Buderou. Velmi tvrdou bitvu dokázal Karel vyhrát jednoznačně na body 97:91, 98:91 a 98:90.

Nyní tak českého sympaťáka čeká další zlomový duel kariéry a možná ten úplně nejdůležitější. Do cesty se mu o titul IBF postaví švédská 29 letá hvězda Sven Fornling. Ten má na svém kontě pouze jedinou porážku, kterou mu uštědřil v roce 2016 Ukrajinec dlouho žijící v Praze Yevgeni Makhteienko.

Fornling získal Baltický pás IBF loni 18. března, když dokázal na body 98:92 a 2x 99:91 porazit rodáka z Kosova Arijana Sherifa. Pás následně obhájil letos 5. ledna, když ve třech kolech zdemoloval dánského boxera Jeppa Morella.

Dokáže Hořejšek vyhrát svůj životní zápas a dovést ze Švédská baltický pás IBF?