Hopkins: Kovalev je stále velice nebezpečný. Canelo si s ním nemůže zahrávat!

Bývalý šampion dvou váhových kategorií a jedna z největších žijících legend Bernard „The Executioner“ Hopkins (55-8-2, 32 KO) varuje Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO) před Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-3-1, 29 KO).

Většina fanoušků i odborníků se domnívá, že hvězdný Saul Alvarez bude mít o tomto víkendu lehkou práci s šampionem WBO polotěžké váhy Sergeyem Kovalevem. Bývalý šampion dvou váhových kategorií a žijící legenda profesionálního boxu Bernard Hopkis si však moc dobře uvědomuje, že šestatřicetiletý Rus je stále velkou hrozbou a mohl by mladšího Mexičana nepříjemně překvapit. „Canelo si nemůže s tímto chlapem zahrávat. Musíte se neustále soustředit a i když to vypadá, že je Sergey unavený, tak je stále velkou hrozbou a vy musíte být ostražití. Velký pucher, jakým Kovalev bezpochyby je, může ztratit vše, ale nikdy neztratí sílu. Zeptejte se Michaela Moorera, jak dopadl v souboji s Georgem Foremanem.“ – Dává příklad z historie čtyřiapadesátiletý Američan.

„Canelo si musí celý souboj uvědomovat tuto hrozbu a nemůže si dovolit udělat chybu, protože by to mohla být také jeho poslední chyba. Má dobrou šanci na výhru, pokud nezapomene na to, jak je Kovalev nebezpečný, ale myslím si, že Saul je natolik chytrý, že to nepodcení. Je to pro něj hodně důležitý souboj.“ – Pokračuje ve vyprávění jeden ze zástupců Golden Boy Promotions, jenž právě stojí za Alvarezem a přidává i pár rad. „Canelo musí být neustále v pohybu, protože je těžké zasáhnout pohybující se cíl. Ovšem nemluvím o pohybu na nohou, ale hlavně pohybu od pasu nahoru.“ – Alvarez má před sebou jeden z nejdůležitějších soubojů kariéry, ale Kovalev rozhodně nebude snadným soustem.