Hooker děkuje sudímu: V týdnu zemřeli dva bojovníci a já rozhodně nechtěl být třetím!

O uplynulém víkendu se v Texasu sešli dva šampioni super lehké váhy, aby změřili svoje síly ve sjednocujícím boji. Šampion WBC, Jose Carlos Ramirez (25-0-0, 17 KO), ukončil v šestém dějství šampiona WBO, Maurice „Mighty Mo“ Hookera ( 26-1-3, 17 KO) a ten proti sudímu rozhodně neprotestoval.

Devětadvacetiletý Maurice Dwayne Hooker se narodil v Texasu, přesněji ve městě Dallas, které se nachází jen pár kilometrů od místa, kde se o uplynulé sobotě strhla sjednocující bitva super lehké váhy mezi ním a jeho soupeřem, Josem Carlosem Ramirezem. „Mighty Mo“ se chtěl doma předvést a chtěl to být právě on, kdo zvedne nad hlavu pásy WBC a WBO, jenže štěstí mu nepřálo a o tři roky mladší Ramirez jej ukončil v šestém dějství. Šampion WBC trefil přesný hák z přední ruky, který Hookera poslal do provazů, ale k zemi se neporoučel. Ramirez se tedy jal svého soka dokončit a několika tvrdými údery na hlavu donutil ringového sudí, Marka Nelsona, aby souboj ukončil. Rodák z Dallasu neprotestoval a moc dobře věděl proč.

„Pracoval jsem přední rukou a na vteřinu ztratil koncentraci. To jen dokazuje, že s nejlepším bojovníkem nesmíte ztratit svoji koncentraci ani na sekundu. Snažil jsem se ho u provazů chytit do klinče, ale nepodařilo se mi to.“ – Okomentoval svůj smutný osud bývalý šampion WBO, ale on sám moc dobře tušil, že v sázce bylo mnohem víc, než jen prohra, nebo titul. Minulý týden zemřeli na následky tvrdých bitev dva mladí bojovníci Maxim Dadashev a Hugo Santillan. Nikdo tedy rozhodně nechtěl riskovat další tragédii, byť sami bojovníci chtějí jít mnohdy až za hranu svých možností. „Tento týden zemřeli dva bojovníci a já rozhodně nechtěl být třetím. Rozhodčí udělal správnou věc, protože jsem byl hodně chycený.“ – Uznal sportovně Hooker, který přišel po duelu poblahopřát svému rivalovi do šatny.