Holyfield: Mayweather nikdy nebyl nesporným šampiónem!

Tyson vs HolyfieldBývalý král těžké váhy, legendární americký boxer Evander Holyfield považuje Floyda Mayweathera za bezpochyby skvělého boxera, avšak jak říká, nikdy nebyl absolutním šampiónem!

Neporažený “Money” Floyd Mayweather (50-0-0, 27 KO) dokázal vyhrál světové tituly v pěti váhových kategoriích – v super pérové, lehké, super lehké, welterové a v super welterové váze. Avšak nikdy nesjednotil všechny prestižní tituly WBA, WBO, WBC a IBF, na což poukazuje právě Holyfield.

Evander Holyfield

“Je to skvělý bojovník, ale aby si byl skutečný nesporný šampión, musíš mít všechny tituly, aby každej věděl, že si porazil všechny šampióny. Já jsem porazil každého, kdo měl pás a navždy mohu říkat, že jsem byl nesporný šampión těžké váhy. Floyd může jen říct: Mám pás WBC, pak tenhle pás WBC a ještě tento WBC” řekl Holyfield

Wladimir Klitschko a Evander Holyfield

A dodává: “Myslím, že je to hodně důležitá věc, pokud chci být opravdu nejlepší. Stejně jako byl Muhammad Ali, Mike Tyson, Buster Douglas, já, Riddick Bowe a Lennox Lewis. Byly jsme opravdu nespornými šampióny a to je věc, která Floydovi chybí”.